Příslušenství k vozíku pro Daríska

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příslušenství k mechanickému aktivnímu vozíčku; dar zajišťuje Medicco s.r.o.

Obrázek daru
Adéla  Nováková
Patron příběhu

Adéla Nováková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Daríska a jeho rodinu známe s manželem asi 6 let a pojí nás blízký přátelský vztah. Jsou pro nás životní inspirací, protože ke všem problémům přistupují s obdivuhodnou odvahou. Darískovi je nyní 10 let, jeho vývoj však odpovídá desetiměsíčnímu dítěti. Narodil se s Downovým syndromem a kvůli rozsáhlým srdečním vadám podstoupil už jako miminko náročnou operaci. Během ní byl však dlouho bez kyslíku, což jeho zdraví zrovna nepřidalo. To je také jeden z důvodů, proč dnes nemluví, nechodí a k naplnění svých potřeby a k sebeobsluze potřebuje dalšího člověka. Péče o něj je velmi náročná a vzhledem k tomu, že sílí a roste, bude to ještě těžší. A aby toho nebylo málo, rodina strávila poslední tři roky po vyšetřeních a nemocnicích. Náhodným krevním testem se totiž ukázalo, že Darísek má množství hemoglobinu prakticky neslučitelné se životem. Byl záhadou pro všechny lékaře, kteří kroutili hlavami nad dítětem, které se smálo, a přitom mu do žil kapala transfuze, jež mu zachránila život. Bohužel se dlouho nedařilo najít příčinu nemoci, kam mizí železo, kde je ta černá díra, ale aktuálně to vypadá tak, že si štěstí zase našlo cestu zpět a léčba zabrala. Během posledního pobytu v nemocnici začal Darísek docházet na rehabilitace a tamější paní doktorka rodině doporučila aktivní invalidní vozík, který Daríska podpoří v jeho touze po pohybu. K němu bude potřeba pořídit rozličné příslušenství, na to ale rodiče nemají peníze. A tak prosí s mojí podporou o příspěvek prostřednictvím Patrona dětí.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého nemocného Daríska

Náš Darísek se narodil s Downovým syndromem a vadou srdíčka. V šesti měsících podstoupil poměrně náročnou operaci srdce, během níž lékaři zjistili, že vad je na Darískově srdíčku více, než ukázala původní vyšetření. Operace naštěstí dopadla dobře, objevily se však pooperační komplikace. Nejprve to byl zánět v srdci, do nějž mu lékaři museli vpravit antibiotika. Následovala zástava srdce, kdy mého chlapečka 15 minut oživovali. V té době nám ještě nikdo nedokázal říct, jaké následky tento dlouhý čas bez kyslíku na Darískovi zanechá.

Až do operace se Darísek vyvíjel téměř jako každé jiné dítě, jen s nepatrným zpožděním. Uměl pást koníčky a dokázal se přetočit z bříška na záda a zpátky. Po operaci ale zůstal ležet, jako by vše, co se do té doby naučil, zapomněl. Jeho vývoj se úplně zastavil. Asi rok po operaci jsme s ním začali docházet na rehabilitace a cvičit podle Bobath konceptu. Díky tomu postupně dokázal udržet hlavičku a trošku se rozpohyboval. To byl pro nás signál, že ještě není vše ztraceno a že jednou třeba bude i chodit.

Před třemi lety ale přišla další rána. Náhodným odběrem krve se zjistilo, že má Darísek velmi nízkou hladinu hemoglobinu a že by podle tabulek měl být mrtvý. Nikdo z lékařů nechápal, jak je možné, že není přinejmenším v kómatu. Rozběhlo se kolečko dalších vyšetření a odběrů kostní dřeně a až nedávno se během Darískovy hospitalizace přišlo na to, že za nízkou hladinu hemoglobinu může zřejmě jícen, který byl naleptaný od žaludečních šťáv. Zatím to vypadá tak, že nová léčba zabírá.

V rámci hospitalizace jsme s Darískem chodili na rehabilitace, kde nám paní doktorka řekla, že nevidí důvod, proč by v budoucnu neměl chodit. Protože je však před ním ještě mnoho let dřiny a cvičení, doporučila nám aktivní invalidní vozíček, který ho bude motivovat k pohybu a činnosti. Také jako rodina začneme žít aktivnějším životem a dopřejeme Darískovi trošku samostatnosti.

Na vozík nám přispěje pojišťovna, Darísek k němu však potřebuje příslušenství, které si už musíme hradit sami. Jedná se například o bočnice, kyčelní pás, výškově nastavitelné ručky, zádovou opěrku apod. Darískovi samozřejmě pořizujeme rehabilitační pomůcky a snažíme se ho všemožně rozvíjet a podporovat, všechno je to ale nesmírně finančně náročné. A tak jsme se s manželem rozhodli zkusit své štěstí a poprosit vás o příspěvek právě na příslušenství k našemu vozíku. Bez něj si Darísek svůj nový vozík nebude moci užít.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě