Příspěvek do třídního fondu pro Alexe

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

plavání a kulturní akce v rámci mateřské školy

Obrázek daru
Michaela  Nová
Patron příběhu

Michaela Nová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Alex je syn mojí kamarádky a znám ho už víc jak 4 roky. Alex má bohužel problémy s mluvením a hůře se přizpůsobuje novým prostředím a okolnostem. Žije jenom s maminkou, ale otec na jeho výchovu finančně přispívá. Alexe teď ve školce čeká kurz plavání a různé kulturní akce, které mu však maminka v tuto chvíli nemůže zaplatit. I kdy se snaží, co jí síly stačí, některé věci mu dopřát nemůže.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh svého synka Alexe

Pětiletý Alex je živé a společenské dítě, které vychovávám sama. Není to vždycky snadné, ale snažím se, aby malému nic nechybělo. Nyní jsem po operaci zlomeného kotníku, takže se nám po finanční stránce daří o něco hůře. Jinak ale samozřejmě pracuji. Alexův otec mi pravidelně posílá výživné, přesto máme čas od času problém vyjít s penězi.

Drobné těžkosti nám také způsobují Alexovi dysfázie. Můj malý mudrlant má potíže s mluvením (pravidelně ale navštěvujeme logopeda) a s kreslením (Picasso z něj asi nebude), často mu musím některé věci dlouze vysvětlovat. Oproti jiným dětem je hodně opatrný a nerad zkouší nové věci. Když už se přece jenom do něčeho pustí, trvá mu déle, než se to naučí.

A proč se s vámi dělím o jeho příběh? Alex chodí do školky, kde je jako v každé jiné školce potřeba uhradit pár věcí. Děti jezdí na výlety a chodí plavat, zúčastňují se různých kulturních akcí. I když se mi po dobu mojí pracovní neschopnosti snaží pomáhat přátelé, úhradu 2 000 korun do třídního fondu si stále dovolit nemůžu. Alexův otec nepošle ani korunu navíc a jinou rodinu bohužel nemáme. Vím, že jsou lidé, kteří se nacházejí v horší situaci než já s Alexem, ale momentálně pomoc opravdu potřebujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě