Příspěvek na auto pro hendikepovaného Sama

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na auto pro převoz hendikepované osoby

Obrázek daru
Dana  Podvojská
Patron příběhu

Dana Podvojská

učitelka

Komentář patrona

Sam je žákem 1. ročníku praktické školy a já jsem jeho třídní učitelka. Sam má kombinované postižení, které závažným způsobem ovlivňuje jeho život, vzdělávání, komunikaci i sociální vazby. Potřebuje oporu, provázení a specifické tlumočení. Nejčastěji se pohybuje na invalidním vozíku, krátké přesuny ale zvládá s pomocí francouzských holí. Má za sebou operaci páteře a pooperační stav ho omezuje v některých pohybech (nedokáže se například předklonit ani si kleknout) a ve spoustě běžných činností. Nově má udělaný vývod, takže vyžaduje specifickou péči a stravovací režim. Sam je také autista a nezvládá cestování městskou hromadnou dopravou, maminka ho proto do školy i jinam vozí autem, do nějž se však se Samovým novým vozíkem už téměř nevejdou. Potřebují proto nové auto, na které ale maminka nemá peníze, a tak s mojí podporou žádají o pomoc Patrona dětí.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 160000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého syna, který trpí kombinovaným postižením a autismem

Šestnáctiletý Sam je velký bojovník. Už od svého narození to nemá vůbec snadné, všechny životní překážky ale překonává s úsměvem a radostí z maličkostí.

Sam tráví většinu svého života v nemocnici. Potýká se totiž s kombinovaným postižením pohybového aparátu, středně těžkou mentální retardací a epilepsií. Jak rostl, přidala se ještě těžká skolióza a autismus. V jeho jedenácti letech se také objevily potíže se střevy, které vyústily v operaci, při níž mu lékaři vytvořili vývod. Na konci loňského roku absolvoval i operaci páteře. Jen za letošní rok má za sebou 6 operací a já jsem strašně pyšná na to, jak skvěle to zvládl. I přes svůj autismus, který mu do značné míry komplikuje život v našem světě, to všechno snáší nesmírně statečně.

Časté zákroky a operace však nevyřešily Samovy problémy s chůzí. Dokáže se sice pohybovat o berlích, kvůli velkým bolestem ale daleko nedojde. Trápí ho také obrna levé nohy, která ho neposlouchá, proto často padá. Neobejde se tak bez svého invalidního vozíku.

Na delší vzdálenosti, jako např. na cestu do školy nebo na rehabilitace, využíváme auto. Sam už je však velký a těžký, takže pro mě není snadné ho do našeho malého auta dostat. Jeho nový mechanický vozík, který má teprve krátce, je navíc větší než ten předchozí, a do kufru se mi vejde jen tak tak. Nutně tak potřebujeme větší auto.

Protože jsem samoživitelka a kromě Sama vychovávám ještě jeho dvojče Klárku a starší Terezku, nemohu si pořízení auta dovolit. Požádala jsem proto o pomoc Konto Bariéry, stále mi však chybí 200 000 korun. A protože se nemám na koho jiného obrátit, moc prosím o pomoc vás. Bez auta se prostě neobejdeme, všichni se už do něj i s vozíkem nevejdeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě