Příspěvek na lázeňský pobyt pro Kačenku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

doplatek za ubytování v Lázních Teplice (2 pobyty po 28 dnech)

Obrázek daru
MUDr. Jana  Richtrová
Patron příběhu

MUDr. Jana Richtrová

praktický lékař pro děti a dorost

Komentář patrona

Kačenku znám ze svojí ordinace praktického lékaře pro děti a dorost. Troufám si říct, že se vzhledem k četnosti návštěv v mojí ordinaci stal z profesního vztahu vztah osobní. Kačenka je trvale postižená holčička, zatížená perinatální anamnézou a rozvojem epilepsie. Pohybuje se pouze na vozíku s pomocí dospělé osoby. Aby se Kačenky zdravotní stav nezhoršoval, musí pravidelně rehabilitovat a absolvovat lázeňské pobyty. I když Kačenka žije ve výborném a funkčním rodinném prostředí, je pro její rodiče občas obtížné uhradit všechny potřebné výdaje za její léčbu. Úhrada ubytování na téměř měsíčním rehabilitačním pobytu je nyní právě tím výdajem, který již převyšuje možnosti rodinného rozpočtu.

Společně jsme vybrali
celou částku 22,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh postižené dcerky, pro kterou je každodenní rehabilitace naprostou nutností

Naší Kačence bude v březnu 10 let. Moc bych si přála napsat, že je zdravá a má se čile k světu, bohužel tomu tak není. Moje holčička se narodila předčasně, a protože byla dlouho bez kyslíku, došlo u ní k poškození mozku. Později jí lékaři diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu, a to v dystonicko-dyskinetické formě. Ta se projevuje nechtěnými a nekontrolovatelnými pohyby. Kačenka dále trpí centrálním poškozením zraku, neúplným vykloubením kyčle a těžkou mentální retardací.

Když měla Kačenka jeden rok, přepadl jí první epileptický záchvat, který byl předzvěstí Westova syndromu. Westův syndrom je neurologické onemocnění a představuje jednu z forem epilepsie. Naštěstí jsme to podchytili včas a záchvaty na dlouhých 8 let zmizely. Loni v listopadu se však po náročném cvičení v lázních zase vrátily.

Lázně jsou ale pro udržení současného zdravotního stavu naší Kačenky nezbytné, bez nich se neobejdeme. Dvakrát do roka tak Kačenka absolvuje v Teplicích lázeňský pobyt zaměřený na pohyb. Vzhledem k tomu, že je hodně spastická, což ji dost bolí, potřebuje zejména uvolnit svalstvo, aby nedošlo k vypadnutí kyčelních kloubů z jamek. Pokud by se totiž něco takového stalo, čekala by ji operace, které se chceme za každou cenu vyhnout. V lázních na ni čekají procedury, jako jsou podvodní masáže, ergoterapie, vířivka, individuální cvičení, ruční masáže, solná jeskyně i thermo (zahřívání svalstva). V Teplicích navíc mají termální vodu s příměsí radonu, která Kačence moc pomáhá.

Procedury nám naštěstí zaplatí pojišťovna. Ubytování na 28 dní, což je délka trvání jednoho pobytu, si ale musíme hradit sami. Kvůli tomu, že je Kačenka na vozíku, potřebujeme větší a tím pádem i dražší pokoj, protože do malého se nám s vozíkem nevejde. Cena za ubytování při dvou lázeňských pobytech je 22 400 korun, což je po nás příliš velká částka. Každodenní péče a běžné rehabilitace nás stojí dost peněz, takže nám už na úhradu ubytování nezbývá. Proto vás prosíme o pomoc a děkujeme, že jste si přečetli náš příběh.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě