Příspěvek na péči pro mentálně postiženého Danečka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

plenky, hygienické potřeby a speciální doplňky stravy; dar zajišťuje Finclub.cz a Mall.cz

Obrázek daru
PhDr. Dagmar  Brejlová
Patron příběhu

PhDr. Dagmar Brejlová

klinická psycholožka

Komentář patrona

Daník dochází už téměř tři roky do mé ambulance. Z psychologického hlediska ulpívá jeho vývoj ve fázi stagnace. Mentální postižení dosahuje hranice mezi střední a těžkou mentální retardací. Daník rychle podléhá afektům, reaguje emočně, nerozumí ani opakujícím se situacím. Maminka do péče o něj investuje mnoho sil, přesto se potýká s tím, že intenzivní snahy nepřinášejí potřebné výsledky. Stále však hledá další cesty, jak Daníka vývojově posunout. Daník potřebuje trvalý dohled, vedení a dopomoc. Nedokáže se poučit z dosavadních situací a zážitků, jsou pro něj náročné nejen nové, ale i opakující se situace. Péče o Daníka je navíc pro rodinu finančně dost náročná. Proto jsem se rozhodla zaštítit jejich příběh jako patronka a pomoci jim v situaci, která je objektivně velmi náročná.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,104 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh svého Danečka, který toho sám moc nedokáže

Daneček se narodil jako zdravý chlapeček. Kolem jeho druhých narozenin jsme si ale všimli, jak se jeho chování mění. Do té doby byl moc šikovný, najednou však přestal říkat slůvka, která předtím hezky uměl. Na nic neukazoval, nálady se u něj střídaly jako na běžícím pásu a způsob, jakým si hrál, byl velmi strohý a monotónní. Nejprve to vypadalo, že je Daneček jen opožděný ve vývoji, ale s tím, jak rostl, se ukázalo, že se jedná o mentální retardaci.

Daneček dnes ve svých šesti letech nemluví a velmi málo rozumí. Některé situace jsou pro něj těžko pochopitelné. Musí se na něj pomalu, nemá rád, když ho někdo někam tlačí. Rád si na vše přijde sám, v některých případech ale samozřejmě tolik času nemáme. Daneček se neorientuje v prostoru, se vším potřebuje pomoci. Musíme se také vyhýbat situacím, které by u něj mohly vyvolat záchvat vzteku, protože čím je starší, tím jsou záchvaty horší. Ale hodně mu pomáhají doplňky stravy, které podporují jeho mozkovou činnost, zbavují ho nervozity i stresu. Daneček také nosí plenky, bez kterých se neobejde.

Nákup doplňků stravy, plenek a hygienických potřeb výrazně zatěžuje náš rodinný rozpočet. Pojišťovny nám přispívají na množství plenek, které by mělo Danečkovi vystačit na 3 měsíce. My je bohužel spotřebujeme už za měsíc a půl, další plenky si tak hradíme sami. Někdy se obáváme, jestli nám na všechno vystačí peníze. Proto bychom rádi požádali o pomoc s financováním právě plenek, doplňků stravy a hygienických potřeb. Naší rodině by to nesmírně ulevilo a chvíli bychom se nemuseli obávat, jestli na všechno nutné budeme mít.

Daneček je i přes všechny své potíže krásný kluk, který miluje čokoládu a vše, co je čokoládové. Rád dovádí ve vodě a užívá si naše společné výlety. Danečka baví cestování autem a rád sleduje zvířátka v ZOO. Baví ho také kreslené pohádky, kterým sice nerozumí, ale líbí se mu. Velkým všelékem je také hudba. Snažíme se, aby byl šťastný a spokojený, někdy nás to ale stojí spoustu sil i peněz. Proto budeme vděční za každou, i tu nejmenší finanční pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě