Příspěvek na rehabilitace pro veselou Aničku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na terapii Kosmík; dar zajišťuje Neurorehabilitační klinika AXON

Obrázek daru
Eva Zahálková
Patron příběhu

Eva Zahálková

asistentka

Komentář patrona

Aničku znám dva roky, jsem ve školce její asistentkou. S Aničkou máme vřelý vztah. Je to usměvavá a pozitivně naladěná holčička, která miluje hudbu, básničky, jednoduché hračky na baterky, které hrají, a společnost ostatních dětí. Anička bohužel nemluví a není schopna sama chodit, ve školce ji musím vodit za ruce nebo ji brát do náruče. Má ráda hračky, ale neumí je skládat nebo vracet na místo. Na záchodě ji musím přidržovat a bez pomoci se nenají. Pomáhám jí s pohybem a s jemnou a hrubou motorikou. S intenzivní rehabilitací by Anička ale dělala ještě větší pokroky, mohla by se lépe pohybovat a zvládat běžné základní potřeby. Aničce i jejím rodičům velmi fandím a doufám, že vaše finanční pomoc přispěje k Aniččině lepšímu životu.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Aničky, která trpí dětskou mozkovou obrnou

Anička je šestiletá veselá holčička, která miluje hudbu. Žije s rodiči a dvěma staršími bratry. Byla jí diagnostikována dětská mozková obrna, kvůli které má potíže s pohybem, jemnou i hrubou motorikou a vykonáváním běžných základních potřeb. Prodělala velké množství operací, denně s maminkou cvičí, chodí do školky, kde se o ní stará asistentka, a pravidelně dochází na hipoterapii. Bohužel stále nemluví, nechodí, sama se nenají a musí nosit pleny.

Intenzivní rehabilitace by Aničce pomohla s pohybem i s řečí. V prvních dvou letech života jí bohužel doktoři nasadili do třmínků, takže se skoro vůbec nehýbala, čímž teď trpí. Její maminka je však odhodlaná jí vynahradit všechno, co jí bylo v prvních letech života odepřeno. Věří, že by Aničce pomohla denní rehabilitace na neurorehabilitační klinice AXON, která by ji rozhýbala, pomohla jí vytvořit svaly a udělat první krůčky bez pomoci maminky, nebo asistentky. Rehabilitace je ale nad rodinné finanční možnosti a bohužel ji nehradí pojišťovna. Pomůžete Aničce se rozhýbat?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě