Příspěvek na saxofon pro talentovaného Danka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

saxofon; dar zajišťuje Muziker, a.s.

Obrázek daru
Bc. Eva  Šrubařová
Patron příběhu

Bc. Eva Šrubařová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Daniel žije u svých prarodičů, kteří o něj s láskou pečují. Babička se také stará o jeho matku, která je omezená ve svéprávnosti - trpí duševní poruchou (schizofrenií) a není schopna samostatného života. Otec se o Daniela nikdy nezajímal. Prarodiče Daniela podporují v jeho zájmu, kterým je hra na saxofon. Danielův talent je dle sdělení učitele hudby na takové úrovni, že mu doporučil zakoupení lepšího nástroje, aby se Daniel mohl dále rozvíjet a jeho hra byla posunuta na vyšší úroveň. Rodina ale nový saxofon nedokáže finančně pokrýt, proto jsme oslovili Patrona dětí s žádostí o příspěvek.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Danka, kterého čekají přijímací zkoušky na konzervatoř

Danek žije se svojí babičkou a dědou, kteří se o něj už od malička starají. Dankova maminka je dlouhodobě psychicky nemocná (má schizofrenii) a není schopná se postarat sama o sebe, natož o svého syna. Babička tak pečuje i o ni. Otec v Dankově životě nikdy nefiguroval, nikdy se o své dítě nezajímal.

Pro babičku to není vůbec jednoduché. Doma má nemocného dědu, který je v invalidním důchodu, takže se o všechno musí starat sama. Je to ale žena do nepohody a dělá vše pro to, aby nikomu nic nechybělo a všichni byli spokojení. Nejvíce podporuje právě Danka, který miluje hru na saxofon. Je hodně nadaný a vydrží hrát klidně celý den. Už pátým rokem navštěvuje základní uměleckou školu, kde je moc šťastný.

Danek chodí do 9. třídy a v letošním roce ho čekají přijímací zkoušky na konzervatoř. Konzervatoř je jeho velkým snem. Nikdy si nic tolik nepřál. Naštěstí má skvělého učitele hry na saxofon, který ho považuje za velmi talentovaného, a s přípravou na zkoušky mu pomáhá.

Aby ale Danek mohl svou hru dále rozvíjet, potřeboval by kvalitnější saxofon. Cena takového nástroje se však pohybuje kolem 60 000 korun, což si rodina v žádném případě nemůže dovolit. Něco však mají našetřeno a část peněz jim přislíbily jiné organizace. V tuto chvíli jim schází 10 000 korun.

Podpořme Dankův talent a přispějme nadanému hudebníkovi na nástroj, který po zbytek života pravděpodobně nedá z ruky.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě