Příspěvek na speciálně upravené auto pro Petrušku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciálně upravené vozidlo, službu zajišťuje Autocentrum Barth a.s. Pardubice

Obrázek daru
Bc. Jana  Nováková
Patron příběhu

Bc. Jana Nováková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

S Petruškou a její rodinou se znám ze svého povolání poradkyně rané péče. Pravidelně k nim dojíždím.

Petruška žije s rodiči a dvěma sourozenci. Je od narození upoutaná na lůžko a odkázaná na 24hodinovou péči. Petrušce pomáhá s dýcháním přístroj a musí mít zavedenou sondu na přijímání potravy.

Rodina se Petrušce neuvěřitelně věnuje. Jezdí s ní na rehabilitace a lékařské kontroly. Jejich nelehkou situaci by zjednodušila speciální úprava automobilu s převozním kočárkem a integrovaným dýchacím přístrojem.

Společně jsme vybrali
celou částku 150,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh čtyřleté Petrušky

Petruška je skoro čtyřletá holčička. Její život začal smutně, během porodu utrpěla poranění míchy s vážnými trvalými následky. Petruška je od narození závislá na dýchacím přístroji. Protože má porušenou nervovou dráhu mezi hlavičkou a zbytkem těla, nemůže se téměř hýbat. I s jídlem má potíže, někdy už zvládne kašovitou stravu, ale většinu jídla dostává sondou do žaludku.

Lékaři, podle jejich slov, vyčerpali veškeré možnosti léčby, ale rodiče to nevzdávají, zvlášť, když vidí, že Petruška dělá pokroky díky speciální rehabilitaci. Péťa už zvládne pootočit hlavu, snaží se komunikovat mimikou a k velké radosti rodičů se pomalu začíná učit první slabiky.

Petruška je obklopena milující rodinou, má sestru Nikolku a malého brášku Jindříška. Rodiče se jí věnují 24hodin denně, cvičí s ní, jezdí na rehabilitace. První rok jezdili s Petruškou k lékařům sanitkou, pak začali díky speciální autosedačce jezdit autem, ale jak Péťa roste, je už pro ni malá. Vždycky u sebe potřebuje mít dýchací přístroj a odsávačku, ale na bezpečné uložení přístrojů není běžné auto připraveno. Rodiče zjistili, že lze objednat úpravu auta, aby vyhovovala Petruščiným potřebám. V autě by Péťa seděla ve speciálním kočárku, který na sobě má rampy na přístroje, a tak by cestování bylo mnohem jednodušší a bezpečnější.

Petruška sice má velká omezení hybnosti, ale jinak je velmi vnímavá, vyhledává nové podněty, baví ji interakce s okolím. Situací, kdy může být celá rodina mimo domov, třeba na výletě, je málo. Je toho hodně, co Petruščini rodiče zvládnou, a péče o všechny tři děti dá určitě pěkně zabrat. S upraveným autem by odpadla část starostí. Rodina by s ním mohla jezdit v plném počtu a to by určitě udělalo velkou radost i Petruščiným sourozencům.

Pomůžeme společně s Patronem dětí přispět na speciálně upravený automobil?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě