Příspěvek na vozík za kolo pro Toníčka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na sportovní vozík za kolo; dar zajišťuje Benecykl, s.r.o.

Obrázek daru
Alexandra  Střížová
Patron příběhu

Alexandra Střížová

učitelka v mateřské škole

Komentář patrona

Ráda bych touto cestou požádala o příspěvek na sportovní vozík za kolo pro Antona neboli Toníčka, jak mu říkáme ve školce. Toníček má poruchu autistického spektra, mentální retardaci a zkrácené Achillovy šlachy. Chůzí se daleko nedostane, a protože maminka nevlastní auto, je odkázána na MHD. Rodina ráda žije aktivně, kvůli Toníčkovu znevýhodnění ale nemohou vyrážet na delší výlety. Díky sportovnímu vozíku by ale mohli častěji opouštět město a společně se vydávat do přírody, kterou mají všichni moc rádi. Pojďme Toníčkovi na vozík za kolo přispět.

Společně jsme vybrali
celou částku 19,850 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého autistického synka

Sedmiletý Toníček je usměvavý kluk s poruchou autistického spektra a mentální retardací II. stupně. Je mazlivý, někdy se ale dovede i vztekat. Má rád svůj klid, řád a rituály, miluje pohádky, procházky na čerstvém vzduchu a pořád musí mít u sebe svůj dudlík. Neumí mluvit, proto pro komunikaci používáme kartičky s obrázky. Je to ale těžké. Když ho něco trápí nebo bolí, pak ani kartičky nepomohou. A tak se učím číst v jeho výrazech a gestech.

Toníček má starší sestřičku Nikolku, která na něj nedá dopustit. Je to moje velká pomocnice. Všichni společně často vyrážíme na výlety a procházky, protože nás nebaví sedět doma. Nikolka také jezdí na kole, my s Toníčkem se k ní ale přidat nemůžeme. Tonda má totiž zkrácené Achillovy šlachy a na kole jezdit nedokáže.

Protože bych mu ale pocit z „jízdy na kole“ chtěla dopřát, požádala jsem Konto Bariéry o příspěvek na sportovní vozík, který se dá přidělat za mé jízdní kolo. Konto bariéry nám přislíbilo 30 000 korun, za což jsem nesmírně vděčná, na pořízení vozíku nám ale stále chybí 19 850 korun. A protože se o své děti starám sama a tolik peněz nemám, rozhodla jsem se zkusit své štěstí a požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě