Příspěvek na základní potřeby pro Aminku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

potraviny, hygienické potřeby a nezbytné léky

Obrázek daru
Bc. Alena Fendrychová
Patron příběhu

Bc. Alena Fendrychová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Amina je jediná dívka mezi čtyřmi bratry. Znám ji už léta stejně jako celou její rodinu, která do Čech utekla před válkou v Čečensku. Amina moc ráda sportuje, plave a bruslí, nejraději však tráví svůj čas s rodiči a sourozenci. Rodičům dlouho trvalo, než získali trvalý pobyt a s ním i slušné bydlení. To se snaží za každou cenu udržet, protože ale kvůli koronaviru přišli o veškerý příjem, není to pro ně snadné. Proto se s mojí podporou obrací na Patrona dětí s žádostí o příspěvek na potraviny a léky, díky čemuž jim zbydou finance na úhradu nájmu.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh pětičlenné rodiny, která přišla o příjem

Naše rodina pochází z Čečenska, odkud jsme utekli před válkou. S manželem máme 5 dětí, z toho dvě postižené, vždycky jsme se o ně ale dokázali postarat.

Naše začátky v Česku však nebyly snadné. V roce 2018 jsme naštěstí získali povolení k trvalému pobytu, za což jsme moc rádi. Já si otevřela občerstvení s kebabem, kde mi hodně pomáhal můj manžel, který se zároveň staral o děti. Žilo se nám moc hezky.

Pak ale přišla pandemie koronaviru a s ní i nařízené uzavření mého občerstvení a konec příjmů. Teď se bojíme, abychom byli schopní zaplatit bydlení, které jsme dlouho sháněli, protože najít byt pro tak velkou rodinu nebylo vůbec snadné.

Pokud bychom však dostali příspěvek na potraviny a hygienické potřeby pro naše děti, věděli bychom, že na nájem budeme mít. A tak vás moc prosíme o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě