Příspěvek na základní potřeby pro Chamzata

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

potraviny, hygienické potřeby a nezbytné léky

Obrázek daru
Bc. Alena Fendrychová
Patron příběhu

Bc. Alena Fendrychová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Chamzat je druhý nejmladší syn v rodině, má ještě dva starší bratry a sestru. Znám ho od malička, s rodinou totiž spolupracuji téměř deset let. Jeho rodiče pocházejí z Čečenska, od roku 2005 však žijí v Česku. Chamzat rád sportuje a hodně času tráví venku se svými bratry a kamarády. Od roku 2018 má u nás rodina trvalý pobyt a loni se jim konečně podařilo sehnat si hezký a vyhovující byt. Teď ale mají strach, že o něj přijdou. Kvůli šíření koronaviru totiž rodiče přišli o příjem a teď netuší, z čeho zaplatí nájem. Žádají proto o pomoc Patrona dětí a jeho dárce. Pokud totiž získají příspěvek na potraviny a hygienické potřeby, zbydou jim peníze na úhradu nájmu.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh pětičlenné rodiny, která přišla o příjem

Naše rodina pochází z Čečenska, odkud jsme utekli před válkou. S manželem máme 5 dětí, z toho dvě postižené, vždycky jsme se o ně ale dokázali postarat.

Naše začátky v Česku však nebyly snadné. V roce 2018 jsme naštěstí získali povolení k trvalému pobytu, za což jsme moc rádi. Já si otevřela občerstvení s kebabem, kde mi hodně pomáhal můj manžel, který se zároveň staral o děti. Žilo se nám moc hezky.

Pak ale přišla pandemie koronaviru a s ní i nařízené uzavření mého občerstvení a konec příjmů. Teď se bojíme, abychom byli schopní zaplatit bydlení, které jsme dlouho sháněli, protože najít byt pro tak velkou rodinu nebylo vůbec snadné.

Pokud bychom však dostali příspěvek na potraviny a hygienické potřeby pro naše děti, věděli bychom, že na nájem budeme mít. A tak vás moc prosíme o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě