Příspěvek na základní potřeby pro Fabiánka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

potraviny, hygienické potřeby a nezbytné léky

Obrázek daru
Patron dětí
Patron příběhu

Patron dětí

Komentář patrona

Ocitli jsme se v mimořádné situaci, a proto jsme se rozhodli poskytnout mimořádnými dary pomoc rodinám, které koronavirus uvrhl do stavu náhlé nouze. Pro zveřejnění příběhu a zahájení sbírky nemusí mít žadatelé svoje patrony, protože patronem příběhu jsme my — Patron dětí. Tím celý proces žádosti a zveřejnění příběhu ještě více zrychlujeme, aby se k rodinám a jejich dětem dostala pomoc co nejdříve. To však nic nemění na tom, že všechny žadatele i nadále pečlivě prověřujeme a pomoc se tak dostane jen k těm, kteří ji opravdu potřebují a splní podmínky pro její získání.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Pomozme čtyřčlenné rodině s postiženým dítětem s nákupem potravin, léků a hygienických potřeb

S manželem máme dvě děti – zdravou dcerku a synka Fabiánka, který se kvůli předčasnému a překotnému příchodu na svět potýká s řadou zdravotních problémů. Bezprostředně po narození bojoval s krvácením do mozku, což vedlo k jeho poškození. Fabiánkovi se také v mozku hromadil mozkomíšní mok, proto mu byl zaveden V-P shunt, který odvádí přebytečný mok do bříška. Trápí ho rovněž závažná forma epilepsie, tzv. Westův syndrom, hypotonická dětská mozková obrna (je jako hadrová panenka) se spasticitou na pravé ruce, porucha zrakového vnímání a těžká mentální retardace.

I přes všechny své obtíže má však radost ze života. Původně měl zůstat upoutaný na lůžko, my se ale s manželem rozhodli, že uděláme všechno pro to, aby jednou mohl vést alespoň trošku normální život. Rehabilitujeme s ním, bereme ho do lázní, nakupujeme různé rehabilitační a kompenzační pomůcky, které z větší části financujeme sami. V důsledku toho se nám však nedaří spořit, což je bohužel problém v téměř všech rodinách s postiženým dítětem.

Nyní je naše situace kvůli koronaviru ještě o něco horší. Protože jsou zavřeny školy, jsem s dětmi na ošetřovačce, čímž se výrazně snížil můj příjem. Manžel před vyhlášením razantních vládních opatření navštěvoval rekvalifikační kurz s cílem obnovit si živnost a zvýšit příjem rodiny. Investice, kterou jsme do zvýšení manželovy kvalifikace vložily, se nám samozřejmě nevrátí, a dokončení kurzu je odsunuto na neurčito. A tak je naše finanční situace opravdu tíživá.

Když jsme s manželem zjistili, že Patron dětí nabízí svým prostřednictvím pomoc s úhradou nezbytných potravin, léků a hygienických potřeb, rozhodli jsme se po krátké poradě zkusit své štěstí a požádat o podporu. Nic jiného už nám totiž nezbývá.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě