Příspěvek na základní potřeby pro Filipa

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

potraviny, hygienické potřeby a nezbytné léky

Obrázek daru
Michaela Dušková
Patron příběhu

Michaela Dušková

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

S rodinou šikovného Filipa se pravidelně vídám od loňského roku. Docházím k nim jako doprovázející pracovnice. Maminka vychovává tři děti, jedno z nich má v pěstounské péči. Při svých návštěvách v rodině jsem vždy nadšená, o jak skvěle sehranou partu lidí se jedná. Kluci jsou bráchové se vším všudy a jejich mamka se na ně dokáže krásně naladit. V současné době se bohužel ocitli ve finanční tísni, jelikož z rodinného rozpočtu zcela vypadl jeden maminčin příjem. Proto se spolu s ní obracím na dárce Patrona dětí s prosbou o příspěvek na potraviny a základní hygienické potřeby.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Filip a jeho rodina potřebují pomoc s nákupem potravin

Šestnáctiletý Filip studuje prvním rokem na střední škole cestovního ruchu a moc ho to baví. Těší se, až se situace způsobená koronavirem zase uklidní, a on se opět uvidí se svými spolužáky a kamarády. Mezitím se po boku své maminky zdokonaluje ve vaření vegetariánských jídel a doufá, že z něj jednou bude Masterchef. A když zrovna nevaří, věnuje čas svému sedmiletému bráškovi Mirečkovi nebo si povídá s o rok starším Jáchymem, který je u nich od dubna loňského roku v pěstounské péči, s rodinou ale žije již 7 let.

Kluci bydlí s maminkou, která je na ně sama. Pobírá pěstounský příspěvek a ještě donedávna pracovala v kavárně. Tu ale majitelé museli z nařízení vlády uzavřít, a tak je maminka doma. A protože v ní pracovala na dohodu o provedení práce, nemá dnes nárok ani na ošetřovné. Příjem z kavárny jí vždy pokryl náklady na potraviny, proto rodině hodně chybí.

Maminka se naštěstí dozvěděla o pomoci, kterou nabízí Patron dětí, a rozhodla se požádat o pomoc a příspěvek právě na potraviny a hygienické potřeby.

P. S. Jména dětí v příběhu byla změněna. Děkujeme za pochopení!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě