Příspěvek na základní potřeby pro Honzu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

potraviny, hygienické potřeby a nezbytné léky

Obrázek daru
Jan Kvapil
Patron příběhu

Jan Kvapil

učitel

Komentář patrona

Honza je velmi chytrý, pracovitý a nadaný kluk. V žákovském kolektivu je oblíbený pro své vědomosti, dovednosti a snahu pomáhat druhým, zdá se však, že ho život podrobuje těžkým zkouškám. Honza žije jen s maminkou, které se stal velmi nepříjemný úraz s trvalými následky. Naštěstí si našla v práci v galerii, kde to nevadí. Kvůli vládním nařízením je však nyní galerie zavřená a maminka nemůže pracovat. Sám Honza se pere se zdravotním problémem. Stal se mu úraz na kole a poranil se zejména na hlavě. Se svým zraněním bojuje statečně, jen je na něm vidět, že je více než kdy dříve unavenější a apatičtější. Rád bych ještě zdůraznil, že se Honza zúčastňoval všech matematických i ostatních olympiád a vždy se umísťoval mezi nejlepšími. Nyní s maminkou potřebují pomoc v těžkých časech, proto se společně obracíme na Patrona dětí s prosbou o příspěvek.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Honza a jeho maminka samoživitelka potřebují pomoc

Jsem maminkou šestnáctiletého Honzy, který je moji radostí. V těchto dnech to ale máme hodně těžké.

Jsem v částečném invalidním důchodu, do toho však pracuji na zkrácený úvazek jako kustodka v galerii. Kvůli pandemii koronaviru a řadě vládních opatření je nyní galerie zavřená a já jsem doma na 60 % platu. Běžně zvládnu z důchodu i výplaty zaplatit vše potřebné, se snížením příjmu ze zaměstnání už to ale nejde. Do toho mi navíc Honzův otec už půl roku neposlal výživné.

Protože nemám nikoho jiného, koho bych mohla požádat o pomoc, obracím se na vás. Budu vám moc vděčná za příspěvek na potraviny a léky, které Honza potřebuje na svoji bronchitidu. Předem vám moc děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě