Příspěvek na základní potřeby pro Ibragima

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

potraviny, hygienické potřeby a nezbytné léky

Obrázek daru
Bc. Alena Fendrychová
Patron příběhu

Bc. Alena Fendrychová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Ibragimovi je šestnáct let a je nejstarší ze čtyř bratrů v rodině. Kluci mají ještě sestru, na kterou nedají dopustit. Rodina pochází z Čečenska, od roku 2005 ale žijí v Česku, já si s nimi spolupracuji téměř deset let. Ibragim rád sportuje, má české kamarády, rád ale tráví čas i se svými sourozenci a rodiči. Koronavirová krize však výrazně narušila jejich nyní už stabilní životy. Kvůli vládním opatřením musela maminka zavřít své malé občerstvení, takže zůstala bez příjmů. Nyní se tak velmi obávají, aby nepřišli o bydlení, proto budou moc rádi za příspěvek na potraviny, díky kterému jim zbydou peníze na nájem.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh pětičlenné rodiny, která přišla o příjem

Naše rodina pochází z Čečenska, odkud jsme utekli před válkou. S manželem máme 5 dětí, z toho dvě postižené, vždycky jsme se o ně ale dokázali postarat.

Naše začátky v Česku však nebyly snadné. V roce 2018 jsme naštěstí získali povolení k trvalému pobytu, za což jsme moc rádi. Já si otevřela občerstvení s kebabem, kde mi hodně pomáhal můj manžel, který se zároveň staral o děti. Žilo se nám moc hezky.

Pak ale přišla pandemie koronaviru a s ní i nařízené uzavření mého občerstvení a konec příjmů. Teď se bojíme, abychom byli schopní zaplatit bydlení, které jsme dlouho sháněli, protože najít byt pro tak velkou rodinu nebylo vůbec snadné.

Pokud bychom však dostali příspěvek na potraviny a hygienické potřeby pro naše děti, věděli bychom, že na nájem budeme mít. A tak vás moc prosíme o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě