Příspěvek na základní potřeby pro Kubu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

potraviny, hygienické potřeby a nezbytné léky

Obrázek daru
Jana Pazderová
Patron příběhu

Jana Pazderová

sociální pracovnice OSPOD

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnice OSPOD a dlouhodobě spolupracuji s Kubíkovou maminkou. Ta je na výchovu syna sama. V životě si už prošla mnohým zlým, vše ale překonala a o Kubu se vzorně stará. Pracuje v restauraci, která je nyní bohužel zavřená stejně jako Kubova škola, a tak jsou spolu doma. Krátce po uzavření školy mě maminka kontaktovala s tím, že neví, jak uhradí nájemné a základní potraviny. Obrátila se také na majitele bytu s prosbou o odložení platby nájemného, ten jí však nevyhověl. Pak se ale dozvěděla o nabídce pomoci od Patrona dětí a rozhodla se ji využít. Pokud se podaří rodině finančně vypomoci s nákupem potravin, bude moci být maminka v období nouzového stavu v klidu, protože bude vědět, že má Kubík co jíst a že ona zvládne z ošetřovného zaplatit nájemné.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka potřebuje pomoc s nákupem potravin

Jedenáctiletý Kuba je hodný kluk, který chodí do 5. třídy. Úkoly zadané učiteli teď však vypracovává doma, protože škola je kvůli pandemii koronaviru zavřená. Doma je i jeho maminka, která pracuje jako pomocná síla v restauraci. Pobírá sice ošetřovné, protože však dostává jen minimální mzdu, je pro ni 60 % z platu zoufale málo.

Její situace je nyní opravdu vážná. Když zaplatí náklady na bydlení, nezbyde jí ani koruna na jídlo. Když nakoupí základní potraviny, nebude mít z čeho zaplatit nájem a majitel bytu ji vystěhuje. Naštěstí narazila na Patrona dětí a rozhodla se požádat o pomoc. Pojďme jí přispět na potraviny a základní hygienické potřeby, díky čemuž s Kubou nepřijdou o střechu nad hlavou.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě