Příspěvek na základní potřeby pro Lucinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

potraviny, hygienické potřeby a nezbytné léky

Obrázek daru
Jitka Švejnohová
Patron příběhu

Jitka Švejnohová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Lucinka je čtyřletá holčička, kterou má v pěstounské péči její jednadvacetiletý bratr Kristián. Je to totiž rok a půl, co jim maminka zemřela na rakovinu. Moc hezky se o sestřičku stará, teď to ale mají hodně těžké. Protože je zavřená školka, musí být Kristián s Lucinkou doma a je na 60 % platu, jež dostává jako zaměstnanec pekárny. K tomu bohužel splácí i nějaké dluhy, sice po malých částkách, ale i tak je to pro něj velká finanční zátěž. Nyní je na úplném minimu a často nemá peníze ani na základní potraviny. Doporučila jsem mu proto Patrona dětí, který nabízí pomoc právě s nákupem potravin a hygienických potřeb. Vím, že si tato rodina pomoc zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Pomozme rodině, v níž starší bratr vychovává mladší sestřičku

Jmenuji se Kristián a je mi 21 let. Mám čtyřletou sestřičku Lucinku, o kterou se už nějaký čas starám. Před rokem a půl nám totiž umřela maminka, a tak jsme s Luckou zůstali sami. Máme jen jeden druhého.

Za běžného režimu pracuji v pekárně, protože se ale v důsledku vládních opatření zavřela Lucčina školka, musel jsem s ní zůstat doma na očetřovačce. Na jednu stranu je to fajn, protože se jí můžu pořádně věnovat. Malujeme si, hrajeme, chodíme do přírody na procházky. Na druhou stranu se však výrazně snížil můj příjem a mně po úhradě nákladů na bydlení téměř nic nezbyde.

Na radu naší sociální pracovnice jsem se proto rozhodl požádat o příspěvek na potraviny Patrona dětí. Vůbec už totiž nevím, co jiného dělat.

P. S. Jména v příběhu byla změněna. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě