Příspěvek na základní potřeby pro malého Vincenta

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální potraviny pro dítě s metabolickou vadou, hygienické potřeby a nezbytné léky

Obrázek daru
Sylva  Kočí
Patron příběhu

Sylva Kočí

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Vincent je krásný a milý chlapec, na kterého se vždy velmi těším při mých pravidelných návštěvách v jeho rodině. Jsem jeho klíčový pracovník ve službě raná péče a každé 3 týdny spolu pracujeme na rozvoji jeho komunikačních dovedností. Za poslední rok a půl, co se známe, udělal Vincík velikánský pokrok, ale to nám nestačí. Naším cílem je dosáhnout stejné kvality komunikace jako mají jeho vrstevníci. V současné chvíli se však větším problémem jeví Vinciho metabolická porucha a s ní související finančně velmi náročná dieta, na které je životně závislý. Vinciho máma a táta jsou milující rodiče, kteří mají momentálně velké obavy, jak tuto životně důležitou dietu pro svého syna zajistit, a to z důvodu výpadku hlavního příjmu rodiny v důsledku koronavirové epidemie. Proto žádají s mojí podporou o pomoc prostřednictvím Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své rodiny, která se ocitla bez příjmů

Jsme čtyřčlenná rodina se dvěma úžasnými dětmi. Manžel je OSVČ a pracoval jako poradce při výběru ojetých aut. Kvůli koronavirové krizi však ze dne na den přišel v půli března o práci a zatím to vypadá, že nedosáhne na žádný příspěvek od státu. Já jsem na rodičovské dovolené s dvouletou dcerkou, což je momentálně náš jediný příjem.

Vychováváme ještě čtyřletého synka Vincenta, který se bohužel narodil se vzácnou metabolickou poruchou a má specifické stravovací návyky. Jeho dieta je velmi nákladná (kilo mouky stojí kupříkladu 150 až 200 korun) a většina běžně dostupných potravin je pro něj nebezpečná. Nesprávné stravování u něj může vést k mnoha poruchám a poškození organizmu a také k mentální retardaci. Od jeho dvou let navíc navštěvujeme klinického psychologa a logopeda, dochází k nám rovněž pracovnice rané péče. To vše pro prvotní podezření na poruchu autistického spektra, které se přetavilo do vývojové dysfázie.

Rádi bychom s manželem touto cestou požádali o příspěvek na speciální stravu pro Vincenta, která se skládá zejména z nízkobílkovinných potravin, které jsou dostupné jen na e-shopech. Většinou jde totiž o zahraniční výrobce, což je také problém. Zásobování ze zahraničí je nejisté a nepravidelné, a protože není jisté, kdy se vše vrátí do normálu, lidé tyto potraviny mnohem více nakupují do zásoby, což chápu. Nemocní se bez nich zkrátka neobejdou. Proto bychom i my rádi vytvořili Vincentovi menší zásobu potravin, bohužel s tím ale potřebujeme pomoci. Z rodičovského příspěvku mu toho bohužel moc nenakoupím. Předem vám moc děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě