Příspěvek na základní potřeby pro Markétku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

potraviny, hygienické potřeby a nezbytné léky

Obrázek daru
Jana Pazderová
Patron příběhu

Jana Pazderová

pracovnice OSPOD

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnice OSPOD a mám ve svém obvodu rodinu s 5 dětmi, která je v tíživé finanční situaci. V důsledku opatření vlády se jejich situace ještě o něco zhoršila. Rodiče vychovávají děti ve věku 15, 13, 8, 7 a 4 let. Oba jsou invalidní důchodci a pobírají invalidní důchod II. stupně, dostávají také příspěvky na děti. Maminka i tatínek si k tomu přivydělávají na nepravidelných brigádách, to však nyní nemohou, a protože všude pracují jen na dohody, nemají nárok na ošetřovné. V důsledku zavřených škol a školek jsou navíc všechny děti doma. Starší děti tím přišly o obědy, které měly ve škole zdarma díky programu Obědy pro děti, čímž se výrazně zvýšily náklady na potraviny. V tuto chvíli je jisté, že rodina do konce měsíce se stávajícím příjmem nevyjde, proto jsem se rozhodla ji podpořit a poradila mamince oslovit Patrona dětí s prosbou o příspěvek na potraviny, léky a hygienické potřeby.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Sedmičlenná rodina potřebuje pomoc s nákupem potravin

Patnáctiletá Markétka je nejstarší z 5 dětí. Navštěvuje střední odborné učiliště, obor aranžérka, momentálně je ale se svými sourozenci doma. Volného času však moc nemá, odjakživa je totiž zvyklá pomáhat rodičům s péčí o své mladší brášky a sestru.

Rodiče této šikovné slečny pobírají invalidní důchod II. stupně – maminka ve výši 4 500 korun měsíčně a tatínek 6 500 korun. Maminka si k tomu přivydělávala na dohodu o provedení práce u obce, tatínek občas vypomohl s prací v lese u známých. Protože má ale silnou epilepsii a přepadají ho záchvaty, není bohužel trvale zaměstnatelný.

Rodina na tom nikdy nebyla finančně moc dobře a Markétku vždycky trápilo, že jsou chudí. Nikdy nechodila do žádného kroužku, nebyla na lyžáku ani škole v přírodě. Teď je ale situace ještě o něco vážnější.

Se zavřením škol přišly děti o školní obědy, které měly zdarma v rámci programu Obědy pro děti. Rodičům se tak výrazně zvýšily náklady na potraviny. Ani jeden z nich navíc nepobírá ošetřovné, protože vždy pracovali jen na dohody. Kromě invalidních důchodů sice dostávají příspěvky na děti ve výši 3 500 korun, to jim ale jen tak tak stačí na úhradu bydlení a energií. Pojďme jim proto přispět na potraviny, léky a základní hygienické potřeby. Sami to nezvládnou.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě