Příspěvek na základní potřeby pro Matyáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

potraviny, hygienické potřeby a nezbytné léky

Obrázek daru
Hana Francová
Patron příběhu

Hana Francová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Matyášovi je čtrnáct let a žije v domácnosti se svými rodiči, kteří kromě něj vychovávají ještě osmiletou Theu, maminčinu vnučku. Rodina se v současnosti ocitla ve finanční krizi, protože přišla o stálý příjem z provozování živnosti. Sice má k dispozici pěstounské dávky, těmi ovšem stěží pokryjí nájem, energie, internet, telefon a léky. Na zajištění potřebného množství jídla a hygienických potřeb už jim peníze nezbývají. Tato tíživá situace doléhá na všechny členy rodiny včetně Matyáše, který v minulosti zažil drogovou závislost jeho starší sestry, matky They, a v minulém roce pak její smrt. Nedostatek finančních prostředků pro něj znamená další pocit životní nejistoty. Pojďme proto rodině pomoci a přispějme jim na pořízení toho nejzákladnějšího.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své rodiny, která se ocitla ve finanční tísni

Matyášek je čtrnáctiletý kluk, který ze všeho nejraději jezdí na kole. Mrzí ho, že teď nemůže jezdit tolik, jako dřív, a že se nemůže příliš vídat se svými kamarády, situaci ale chápe a nestěžuje si.

Co ho ale trápí, je naše finanční situace. Je to chytrý kluk a uvědomuje si, že pandemie koronaviru zcela změnila naše životy, i když jsme všichni zdraví. Manžel totiž pracoval jako OSVČ a nyní je bohužel bez příjmu. Já jsem byla zaměstnaná na dohodu o provedení práce, to už ale také neplatí. Kromě Matyáška pečuji ještě o svoji vnučku, kterou mám v pěstounské péči.

Ztráta manželova příjmu je pro nás velkým problémem, proto vás moc prosíme o pomoc. Z pěstounského příspěvku zvládneme uhradit náklady na bydlení, na jídlo a základní hygienické potřeby nám však už nic nezbyde. Budeme vám moc vděční za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě