Příspěvek na základní potřeby pro Mirečka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

potraviny, hygienické potřeby a nezbytné léky

Obrázek daru
Michaela Dušková
Patron příběhu

Michaela Dušková

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

S rodinou malého Mirečka se pravidelně vídám od loňského roku. Docházím k nim jako doprovázející pracovnice. Maminka vychovává tři děti, jedno z nich má v pěstounské péči. Při svých návštěvách v rodině jsem vždy nadšená, o jak skvěle sehranou partu lidí se jedná. Kluci jsou bráchové se vším všudy a jejich mamka se na ně dokáže krásně naladit. V současné době se bohužel ocitli ve finanční tísni, jelikož z rodinného rozpočtu zcela vypadl jeden maminčin příjem. Proto se spolu s ní obracím na dárce Patrona dětí s prosbou o příspěvek na potraviny a základní hygienické potřeby.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Mireček, jeho dva sourozenci a maminka potřebují pomoc

Sedmiletý Mireček chodí do 2. třídy. Protože je však kvůli pandemii koronaviru škola zavřená, učí se doma. Poté, co vypracuje úkoly, ale běží na zahradu, kde už mají s maminkou připravené záhonky a zasetá semínka. Nemůže se dočkat, až uvidí, co z nich vyroste. Moc rád také tráví čas se svými staršími brášky, šestnáctiletým Filipem a sedmnáctiletým Jáchymem.

Kluci bydlí s maminkou, která je na ně sama. Pobírá pěstounský příspěvek na Jáchyma, který s rodinou žije už 7 let, a donedávna pracovala v kavárně. Tu ale majitelé museli z nařízení vlády uzavřít, a tak je maminka doma. A protože v ní pracovala na dohodu o provedení práce, nemá dnes nárok ani na ošetřovné. Příjem z kavárny jí vždy pokryl náklady na potraviny, proto rodině hodně chybí.

Maminka se naštěstí dozvěděla o pomoci, kterou nabízí Patron dětí, a rozhodla se požádat o pomoc a příspěvek právě na potraviny a hygienické potřeby.

P. S. Jména dětí v příběhu byla změněna. Děkujeme za pochopení!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě