Příspěvek na základní potřeby pro Nikolase

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

potraviny, hygienické potřeby a nezbytné léky

Obrázek daru
Mgr. Hana  Kroupová
Patron příběhu

Mgr. Hana Kroupová

ředitelka ZŠ

Komentář patrona

Nikolase znám z naší školy, kde působím jako ředitelka. Je to milý chlapec, který pravidelně vyzvedával svou mladší sestru Julii z odpolední školní družiny a mnohdy ji doprovázel do jejích volnočasových aktivit (např. do nauky a výuky houslí v ZUŠ). Z vyprávění Julinky vím, že k sobě mají s Nicolasem i maminkou velmi blízko a často spolu sdílí své radosti i starosti. Je vidět, že jednomu na druhém velice záleží a že si jsou velkou oporou v každodenním životě. Maminka Nikolase je svědomitá žena, která své děti vede k samostatnosti a odpovědnosti za své činy a rozhodnutí. Pro své děti dělá maximum, snaží se jim dopřát vše potřebné i nad rámec nutnosti. Maminka je však samoživitelka a OSVČ, a tak je její životní situace v tomto období skutečně nepříznivá. Rodině by nyní velmi pomohl příspěvek na potraviny a základní hygienické potřeby. Pojďme jim společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka se dvěma dětmi přišla o příjem a potřebuje naši pomoc

Jsem maminkou dvou dětí, sedmnáctiletého Nikolase a devítileté Julinky, které vychovávám sama. Provozuji malý obchůdek s dekoracemi a bylinkami, který jsem však nedávno kvůli nařízení vlády musela zavřít. Ocitla jsem se tak bez příjmů. Žádné úspory bohužel nemám, k čemuž přispívá fakt, že splácím dluhy po zemřelém tatínkovi mé dcerky. Julinka bohužel nemá nárok na sirotčí důchod a na syna od jeho otce dostávám 2 600 korun výživné – to je v tuto chvíli náš jediný příjem.

Vůbec netuším, jak dlouho bude můj obchod zavřený a z čeho budeme žít. Dozvěděla jsem se ale o pomoci, kterou zprostředkovává Patron dětí, a rozhodla se zkusit své štěstí a požádat o pomoc. Budu vám vděčná i za ten nejmenší příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě