Příspěvek na základní potřeby pro Oliverka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

potraviny, hygienické potřeby a nezbytné léky

Obrázek daru
Mgr. Marie  Nováčková
Patron příběhu

Mgr. Marie Nováčková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Pracuji jako sociální pracovnice a Oliverka a jeho brášku znám od roku 2017. Oba chlapci jsou v péči své prababičky. Ta musela vzhledem k epidemiologickým opatřením přerušit svoji brigádu, kterou vykonávala v době, kdy byli chlapci ve škole. Následkem je významný pokles jejího příjmu, takže nyní rodina žije jen ze starobního důchodu, jež stačí tak akorát na pokrytí nájmu. Proto jsem se rozhodla požádat vás prostřednictvím Patrona dětí o pomoc a příspěvek této rodině, která si v tuto chvíli sama pomoci nedokáže.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Prababička, která vychovává dva vnuky, přišla o příjem z brigády

Jsem prababičkou dvou báječných kluků, Samíka a Oliverka, které mám už dva roky ve své péči. Kluci jsou moc šikovní a dělají mi radost, jen je pro mě někdy těžké to všechno finančně zvládnout.

Je mi už přes 70 let a pobírám starobní důchod. K tomu jsem si přivydělávala rozvozem pizzy, protože jsou ale kvůli vládnímu nařízení zavřené školy, musím být s chlapci doma. Rodiče chlapců by sice měli platit výživné, to se bohužel neděje. Podala jsem trestní oznámení, nejsem si však jistá, že to k něčemu bude.

Bez peněz z brigády je můj příjem příliš nízký. Zaplatit z toho nájem a potraviny pro tři lidi prostě nejde, a tak vás moc prosím o pomoc. Jakmile se situace uklidní, hned si začnu hledat nový přivýdělek, kdy to ale bude, je ve hvězdách.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě