Příspěvek na základní potřeby pro Rózinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

potraviny, hygienické potřeby a nezbytné léky

Obrázek daru
Mgr. Jan Vajsar
Patron příběhu

Mgr. Jan Vajsar

pracovník neziskové organizace

Komentář patrona

Maminka dvou dětí přišla koncem roku 2019 o zaměstnání v restauraci, v níž pracovala tři a půl roku. Je to žena, která je zvyklá pracovat a nebýt závislá na sociálních dávkách. Novou práci sháněla intenzivně a v březnu měla nastoupit jako servírka a barmanka do jiné restaurace. Kvůli vládnímu nařízení se tak ale nestalo. Nyní nemá dostatek finančních prostředků na placení nájmu ani na nákup potravin. Kdyby nebylo jejích přátel, neměla by rodina co jíst. Celá situace je mamince velmi nepříjemná, nechce se nikde doprošovat o pomoc, už ale neví, co jiného dělat. Byla si dokonce požádat o dávky v hmotné nouzi, na úřadu jí ale řekli, že na vyřízení žádosti mají 30 dní. Pojďme jí společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka potřebuje pomoc pro sebe a své dvě děti

Jsem samoživitelka se dvěma dětmi, dvanáctiletým Slávkem a jedenáctiletou Rózinkou. Snažím se jim dopřát vše potřebné, v tuto chvíli však nemám peníze na nájem, potraviny ani léky. A jak jsem se do této situace dostala?

Už dlouhá léta se potýkám s různými zdravotními problémy. Beru léky na štítnou žlázu, v níž mám masivní zánět, trápí mě také epilepsie a astma. Bohužel mám potíže i se srážlivostí krve, takže se mi pořád dělají modřiny. V neposlední řádě mám diagnostikovanou celikaii a alergii na laktózu, takže musím dodržovat bezlepkovou a bezlaktózovou stravu. Protože se jedná o geneticky podmíněné choroby, jezdím na pravidelné kontroly i s dětmi, které nedávno odhalily laktózovou intoleranci i u mojí Rózinky.

Navzdory všem svým zdravotním obtížím jsem vždy pracovala, koncem loňského roku jsem však o práci přišla. Začal jsem ale hledat jinou práci a od března mě měl čekat nástup do restaurace. Živím se totiž jako servírka. Kvůli pandemii koronaviru a uzavření restaurací z toho však sešlo, a tak jsem nyní doma s dětmi, jen s minimálním příjmem. Snažila jsem se zkontaktovat úřady a požádat o pomoc, už je to ale 14 dní a nikdo zatím nereagoval.

Aktuálně jsme na tom tak, že nám hrozí vystěhování z bytu. Nemám na nájem, energie ani jídlo pro děti. Proto jsem se rozhodla využít možnosti, kterou nabízí Patron dětí, a požádat vás o příspěvek alespoň na potraviny, léky a základní hygienické potřeby. Předem vám moc děkuji.

P. S. Jména dětí v příběhu byla změněna. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě