Příspěvek na základní potřeby pro Salecha

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

potraviny, hygienické potřeby a nezbytné léky

Obrázek daru
Bc. Alena Fendrychová
Patron příběhu

Bc. Alena Fendrychová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Salech je nejmladší z pěti sourozenců, bylo mu sedm let. Znám ho od malička, s jeho rodinou totiž dlouhá léta spolupracuji. Jeho rodiče pocházejí z Čečenska, od roku 2005 ale žijí v Česku. Salech, stejně jako jeho starší sourozenci, rád sportuje, baví ho judo a má spoustu kamarádů. Jako nejmladší člen rodiny se však rád drží u maminky. V roce 2018 získala rodina po letech nejistoty povolení k trvalému pobytu. Našli si také pořádné bydlení, teď ale mají strach, že o něj přijdou. Rodiče totiž v koronavirové krizi přišli o příjem. Aby byli schopní platit nájem, potřebují pomoc, proto prosí o příspěvek na potraviny a hygienické potřeby. Peníze, které nedají na jídlo, dají totiž na bydlení.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh pětičlenné rodiny, která přišla o příjem

Naše rodina pochází z Čečenska, odkud jsme utekli před válkou. S manželem máme 5 dětí, z toho dvě postižené, vždycky jsme se o ně ale dokázali postarat.

Naše začátky v Česku však nebyly snadné. V roce 2018 jsme naštěstí získali povolení k trvalému pobytu, za což jsme moc rádi. Já si otevřela občerstvení s kebabem, kde mi hodně pomáhal můj manžel, který se zároveň staral o děti. Žilo se nám moc hezky.

Pak ale přišla pandemie koronaviru a s ní i nařízené uzavření mého občerstvení a konec příjmů. Teď se bojíme, abychom byli schopní zaplatit bydlení, které jsme dlouho sháněli, protože najít byt pro tak velkou rodinu nebylo vůbec snadné.

Pokud bychom však dostali příspěvek na potraviny a hygienické potřeby pro naše děti, věděli bychom, že na nájem budeme mít. A tak vás moc prosíme o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě