Příspěvek na základní potřeby pro Turpala

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

potraviny, hygienické potřeby a nezbytné léky

Obrázek daru
Bc. Alena Fendrychová
Patron příběhu

Bc. Alena Fendrychová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Turpal je patnáctiletý kluk, kterého znám téměř deset let. Přesně tak dlouho totiž spolupracuji s jeho rodinou, která pochází z Čečenska, v Česku však žijí už 15 let. Přestože má Turpal postiženou ruku, dělá vše pro to, aby fungoval jako normální kluk a zařadil se mezi své vrstevníky. Miluje sport, hlavně judo, moc rád ale tráví čas i se svými sourozenci. Rodina totiž drží hodně pohromadě. Teď to ale nemají vůbec snadné. Rodiče přišli kvůli koronaviru o příjem a netuší, z čeho zaplatí nájem. A tak se obrátili na Patrona dětí s prosbou o příspěvek na potraviny a základní hygienu, díky čemuž by jim zbyly peníze na nájem.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh pětičlenné rodiny, která přišla o příjem

Naše rodina pochází z Čečenska, odkud jsme utekli před válkou. S manželem máme 5 dětí, z toho dvě postižené, vždycky jsme se o ně ale dokázali postarat.

Naše začátky v Česku však nebyly snadné. V roce 2018 jsme naštěstí získali povolení k trvalému pobytu, za což jsme moc rádi. Já si otevřela občerstvení s kebabem, kde mi hodně pomáhal můj manžel, který se zároveň staral o děti. Žilo se nám moc hezky.

Pak ale přišla pandemie koronaviru a s ní i nařízené uzavření mého občerstvení a konec příjmů. Teď se bojíme, abychom byli schopní zaplatit bydlení, které jsme dlouho sháněli, protože najít byt pro tak velkou rodinu nebylo vůbec snadné.

Pokud bychom však dostali příspěvek na potraviny a hygienické potřeby pro naše děti, věděli bychom, že na nájem budeme mít. A tak vás moc prosíme o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě