Příspěvek na zdravotní kočárek pro Sofinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na zdravotní kočárek; dar zajišťuje Patron.eu

Obrázek daru
Bc. Monika  Menclová, DiS.
Patron příběhu

Bc. Monika Menclová, DiS.

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Sofinka je malá slečna s krásným úsměvem, je velmi přemýšlivá, zvídavá a má velkou trpělivost ve zkoumání světa kolem sebe. Tatínek, maminka i starší bráška, ke kterému vzhlíží, ji v tom moc podporují. V objevování světa však Sofince brání pohybové omezení – z lehu toho totiž člověk moc nevidí. Aby se tedy mohla pořádně rozhlížet, potřebuje kočárek, a ne ledajaký. Kočárek musí mít pevnou oporu, aby její tělíčko drželo vsedě a ručky mohly pracovat. Rodiče se velmi snaží Sofince zajistit vše, co potřebuje, mají radost z každého malého pokroku, využívají fyzioterapii, ergoterapii, logopedii i lázeňské pobyty. Je to však velmi náročné časově i finančně a na kočárek teď doma nejsou peníze. Pojďme proto rodinu podpořit a pomozme Sofince vyrazit do světa.

Společně jsme vybrali
celou částku 38,822 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své nemocné Sofinky

S manželem máme dvě krásné děti, šestiletého Dominička a téměř dvouletou Sofinku, jejíž příběh bych vám nyní ráda vyprávěla.

Sofinka se narodila s poškozením míchy, svalovou hypotonií (ochablostí) a pseudobulárním syndromem, který označuje poškození hlavových nervů. Díky těmto diagnózám se nedokáže přetočit, neleze ani nesedí. Poškozená mícha ji omezuje v pohybu a oslabené svaly neudrží její trup v rovině, takže musí být neustále zafixovaný. S takto zpevněným středem těla je Sofinka schopná lépe používat své ručičky, cvičit jemnou motoriku, jíst lžící, ale i lépe komunikovat. Prvního půl roku jejího života jsme také hodně bojovali s jídlem, proto má zavedenou PEG sondu, kterou ji krmíme rovnou do bříška.

S dcerkou pravidelně navštěvujeme řady lékařů, podstupujeme různá vyšetření a samozřejmě jezdíme na rehabilitace a do lázní. To vše významně zatěžuje náš rodinný rozpočet, protože jak už to tak bývá, to, co funguje nejlépe, není financováno pojišťovnou. Proto bych vás chtěla poprosit o příspěvek na zdravotní kočárek, na který nám už nezbývají peníze.

V tomto případě nám pojišťovna naštěstí pomůže a téměř dvě třetiny z ceny kočárku nám zaplatí. Zbytek, tedy 38 822 korun si ale musíme doplatit. A na to v tuto chvíli nemáme. Ve zdravotním kočárku bude Sofinka zafixovaná, takže nehrozí, že by přepadávala ze strany na stranu. Bude také moci lépe používat ruce a komunikovat a objevování světa dostane zcela jiný rozměr.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě