Přístroj na odhlenění dýchacích cest pro Klaudii

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

přístroj Simeox; dar zajišťuje Mr. Diagnostic

Obrázek daru
Lenka Beková
Patron příběhu

Lenka Beková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Klaudii a její sestru Denisu znám od peřinky a jejich maminku ještě déle. Oběma holčičkám byla hned po narození diagnostikována cystická fibróza, dědičná nemoc, která postihuje dýchací a trávicí ústrojí. Je to plíživé onemocnění, které nelze vyléčit a péče o nemocného je velmi náročná. Zažila jsem to na vlastní kůži, když u nás holčičky párkrát přespávaly. Inhalace, rehabilitace, tablety. Klaudie se snaží být jako její zdraví kamarádi. Chodí do školy, jezdí na kole, dokonce je členkou sboru dobrovolných hasičů. Bohužel je momentálně v nemocnici, kde podstupuje antibiotickou léčbu. Její rodina má ale naději, že by se její stav mohl zlepšit, kdyby si domů pořídili přístroj Simeox, který Klaudie vyzkoušela v nemocnici a přináší jí velkou úlevu. Moc bych si přála, aby měla Klaudie tento přístroj doma a mohla ho pravidelně používat. Nemusela by tak trávit celé týdny v nemocnici a mohla si užívat dětství. Děkuji za Vaši pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 185,614 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh dobrovolné hasičky Klaudie, která trpí cystickou fibrózou

Klaudie je jedenáctiletá statečná holčička, která je členkou sboru dobrovolných hasičů. Ráda kreslí, jezdí na kole, všechno, co malé děti milují. Klaudie ale od narození trpí cystickou fibrózou, dědičným onemocněním, které bohužel nejde vyléčit. Stejným onemocněním trpí i její starší sestra Denisa.

Cystická fibróza postihuje dýchací a trávicí ústrojí. Projevuje se opakovanými infekcemi dýchacích cest, které způsobují postupné poškození plic. Klaudie musí neustále nosit přes ústa roušku, polykat trávicí enzymy v tabletách a často musí na přeléčení do nemocnice, které může trvat až tři týdny.

V nemocnici se poprvé setkala s přístrojem Simeox, který jí velmi ulevil. Klaudie mívá plíce zahuštěné hustým hlenem, který se vykašlává velmi obtížně, ale přístroj jej pomocí speciálního signálu přemění do kapalnější formy a vypudí jej ven. Kdyby takový přístroj měla Klaudie doma, nemusela by být tak často v nemocnici a na antibiotikách, ale mohla by si užívat dětství a nezameškávala by tolik školy. Také by velmi pomohl její starší sestře. Přístroj je ale tak drahý, že si ho Klaudiina rodina nemůže dovolit.

V rodině pracuje pouze maminka, tatínek je kvůli pracovnímu úrazu v invalidním důchodu. Nemají tedy peníze nazbyt. Zároveň nechtějí, aby jejich dcera trávila dětství po nemocnicích. Rozhodli se tedy obrátit s žádostí o pomoc na Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě