Pro bojovnici Zlatušku na rehabilitace

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitace; službu poskytuje Sanatoria Klimkovice

Obrázek daru
Lucie Wabnitzová
Patron příběhu

Lucie Wabnitzová

Rodinná známá

Komentář patrona

Zlatuška je 7letá slečna, která půjde v září do 1. třídy základní školy, kde bude potřebovat asistentku. Má ráda panenky a pohádku Ledové království. Je to krásná holčička, která prodělala již několik operací, protože měla nádor na mozku, který jí zanechal zdravotní postižení. Zlatuška špatně chodí, ručičku příliš nepoužívá, když mluví, tak se zadrhává.

Zlatuška má kvůli nádoru pravostrannou hemiparézu (funkce pravé strany těla jsou oslabené nebo je neúplné ochrnutí končetin) a potřebovala by rehabilitace, na kterých se provádí různé procedury a cvičení, které dívce pomáhají. Rodina se však nachází ve finanční tísni a úhrada rehabilitací je nad rámec jejich možností. Tímto žádám o pomoc laskavé dárce. Předem děkuji za sebe i za rodinu Zlatušky.

Společně jsme vybrali
celou částku 39,510 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Zlatušku postihl nádor mozku, rehabilitace jí pomáhají s pohybem

Jsem vdaná a mám 3 děti - 2 kluky a 1 holčičku. Renkovi je 16 let, Míšovi 14 let a Zlatušce 7 let. Před několika lety jsme se rozhodli pro hypotéku a nyní bydlíme v domečku.

V době, kdy byl Zlatušce rok, všimli jsme si, že divně chodí a nožičku vytáčí ven. Byli jsme u ortopeda, ale ten nám řekl, že je dcera jen unavená a že to nic není. Za nějaký čas jsem si všimla, že pravou ručičku má Zlatuška v pěst a nepoužívá ji. Ocitli jsme se na neurologii a přišla hrozná zpráva - nádor na mozku. Velmi nás to zasáhlo. Nádor byl tak velký, že dceru tlačil, a proto musela podstoupit operaci. Nádor však nešel odstranit celý, za další 3 měsíce byla tedy potřeba další operace, avšak nádor opět narostl. Po druhé operaci jsme museli do na onkologii, aby Zlatuška mohla začít chemoterapii. Chemoterapie trvala rok a půl. Zlatuška vše zvládala lépe než já. Neustále jsme jezdili po nemocnicích. Manžel pracoval na živnost jako zedník a musel se starat o kluky. Bylo to náročné, nikoho, kdo by nám pomohl, jsme neměli. Zlatušce navíc museli lékaři vytrhat všechny zuby kvůli infekci. Vše trvalo 2,5 roku. Ještě teď mě vzpomínky na tuto životní etapu bolí.

Zlatuška je zatím zdravá, chemoterapie zabrala. Stále jezdíme na kontroly a na magnetickou rezonanci. Musíme věřit, že vše bude v pořádku. Absolvujeme také rehabilitace a cvičíme. Já jsem nyní se Zlatkou doma. Aby toho nebylo málo, manžel přestal hýbat pravou rukou. Musel proto ukončit živnost a jít na úřad práce. V současné době je po operaci ramene, měl přetrženou šlachu a úpony v rameni. Jsme nyní na hmotné nouzi a peněz nemáme nazbyt. Stále si říkám, hlavně ať je naše holčička zdravá.

Dcera má pravostrannou hemiparézu. Nádor jí poničil ručičku a nožičku. Sama se tedy neoblékne, používá jen levou ruku, nohu vytáčí a padá. Zlatuška by potřebovala intenzivní rehabilitace, aby se jí ruka i noha zlepšila. Dceři velmi pomáhá cvičení v Klimkovicích, bohužel na toto cvičení zdravotní pojišťovna nepřispívá, proto bychom vás chtěli požádat o pomoc, aby se mohla naše holčička i nadále rozvíjet a vést plnohodnotný život.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě