Pro dobrovolného hasiče Domču na energii z jídla

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

balík základních potravin a hygienických potřeb; dar zajišťuje společnost Tesco

Obrázek daru
Kateřina Ludvová
Patron příběhu

Kateřina Ludvová

Pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

S maminkou Dominika spolupracuji v rámci terénní asistenční služby od září 2019, rodina je však ve službě již několik let. Maminka téměř 4 roky pracuje v místní firmě jako strojírenský dělník, na podzim získala smlouvu na dobu neurčitou. Bydlí se svými syny v městském bytě 1+1. O kluky se stará sama, otec dětí o chlapce zájem nemá a je s nimi v minimálním kontaktu. Kluci však často navštěvují prarodiče ze strany otce, tráví u nich víkendy a také část prázdnin.

Dominik je 11letý kluk, byla mu diagnostikována hyperaktivita a porucha pozornosti. Pravidelně užívá léky na zklidnění, přesto je hodně roztržitý, nesoustředěný, na zadaný úkol se dokáže soustředit pár minut a potřebuje pauzu. Bylo pro něj náročné nastavit se na distanční výuku. Maminka s ním musela trávit po vyučování hodně času vysvětlováním nového učiva a neustálým opakováním toho, co se již naučil. Domča se také potýká s krátkodobou pamětí, má problém udržet v ní vše, co probírá, proto je třeba opakovat a procvičovat, aby nebyl s učením oproti spolužákům pozadu. Dominik stejně jako jeho starší bratr chodí do kroužku dobrovolných hasičů, pravidelně trénují a jezdí na soutěže. Venku se s bratrem dokáží zabavit, jezdí na kole, kopou si s míčem, hrají florbal.

V současné době by Dominik a jeho maminka využili balík trvanlivých potravin. Maminka je od dubna v pracovní neschopnosti, má problémy se zády a s rukou (pravděpodobně potíže s karpálním tunelem). Příjem rodiny klesl na cca 60% příjmu z doby, kdy maminka chodila do zaměstnání. Maminka má ještě z minulosti půjčky, které si brala s bývalým partnerem a měl je platit on, ten je však neplatí. Proto je finanční situace zatížena pravidelnými splátkami půjček ve výši cca 6 700 Kč, po uhrazení dalších potřebných výdajů rodině zbývá cca 5 000 Kč na jídlo. Při poklesu příjmu z důvodu pracovní neschopnosti nebude mít maminka tolik financí na to, aby uhradila vše, co potřebuje. V případě získání balíku potravin by rodina alespoň částečně ušetřila za jídlo (maminka sama peče chleba, pečivo nekupuje) a měla by finance na úhradu svých závazků. Je zřejmé, že tato jednorázová pomoc nepokryje závazky po celou dobu její nemoci, avšak po uplynutí 3 měsíců od poklesu příjmu může požádat o dávky hmotné nouze, které rodině částečně propad financí vykompenzují. Děkujeme za vaši podporu.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Dominikova maminka se snaží dělat pro své syny maximum, finance však scházejí

Současná situace táhnoucí se už řadu měsíců je pro mnohé rodiny s dětmi krušná. Nevědí, jak dál. Docházejí jim dokonce i peníze na jídlo. A to je přesně chvíle, kdy odhodí přirozený stud a přiznají si, že už to nejsou schopny samy zvládnout. Patří mezi ně i rodina Dominika.

Balík základních potravin a hygienických potřeb není řešením, které by bylo trvalé. Rozhodně však uleví a rodiče se zbaví těžkého rozhodování, zda tu trochu peněz, která jim zůstala, věnovat např. na nájem nebo na jídlo. Pojďte proto Domčovi a jeho rodině společně pomoci překlenout zoufalou situaci balíkem plným potravin, drogerie a hygieny, který Patron dětí poskytuje ve spolupráci se společností Tesco.

Všem dárcům moc děkujeme už nyní. Můžete se spolehnout, že váš dar do posledního haléře věnujeme na potřeby dětí. Zároveň vás ujišťujeme, že s vašimi dary nakládáme zodpovědně. Velmi pečlivě všechny žádosti prověřujeme. Pomoc se tak dostává jen těm, kteří ji skutečně potřebují.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě