Pro Elišku na vyjížďky na koni

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

Výcvik a vyjížďky na koni v Jezdeckém areálu Míšánek z.s. na Dobříši.

Darem je permanentka na 20 vstupů.

Obrázek daru
Bc. Helena Černohorská
Patron příběhu

Bc. Helena Černohorská

referentka sociálního odboru sociálně-právní ochrany dětí

Komentář patrona

Eliška pochází z jedné z rodin, na které jako referentka dohlížím. Má čtyři sourozence, o které od svého útlého mládí musí pečovat a do jisté míry zastupuje roli náhradní matky a hospodyně. Ráda bych jí dopřála trochu zábavy a oddech od každodenních povinností.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,200 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Odměna pro Elišku za její pomoc mamince

Eliška (14) je z pěti dětí. Když jí bylo 8 let, její rodiče se rozvedli. Otec byl alkoholik a před dětmi se choval často nevhodně. Maminka v té době pečovala o novorozená dvojčata a další dva Eliščiny starší sourozence.

Otec dětí dlouhodobě nehradil výživné ani hypotéku na dům. Ten tak skončil v exekuční dražbě. Eliška se s maminkou a sourozenci odstěhovala do azylového domu a následně do domu své babičky. Vzhledem k tomu, že výtěžek z dražby domu nepokryl celý dluh a babička ručila i svým domem, byla donucena ho prodat a uhradit zbývající dlužnou částku.

Když byly dvojčatům 3 roky, nastoupila maminka do práce jako prodavačka. Dvojčata chodila do školky, pak je měla na starosti právě nejstarší dcera Eliška. Ta tak od 12 let prakticky začala vést celou domácnost, navíc v nevyhovujících podmínkách babiččina domu. Vyplavené elektrické rozvody se řešily natažením kabelů od jediné funkční zásuvky, lůžka dětí oddělovala od plesnivé zdi matrace, rozbité okno se přelepilo atd. Po nuceném prodeji babiččina domu skončila celá rodina na ulici.

Dnes bydlí u známých na statku v lese. K nejbližší silnici chodí děti 3,5 km, na zastávku autobusu je to dokonce 5 km. V domě o jedné místnosti s kuchyní lze vařit pouze na kamnech na pevná paliva, suché WC mají v blízkém lesíku.

Maminka Elišky bere v práci směny navíc, aby pokryla základní potřeby dětí, ale také postupně ušetřila na kauci a mohla si pronajmout na blízké Dobříši alespoň třípokojový byt, kam by se s rodinou včetně babičky mohli přestěhovat.

Nejstarší syn odešel ze školy, aby mamince ušetřil, začal manuálně pracovat a odstěhoval se. I tak musí pečovat o 4 děti a babičku. Jako pracující navíc nedosahuje na žádnou z dávek státní sociální pomoci.

Eliška stále velmi často plní roli náhradní matky a hospodyně. Jako patron příběhu bych Elišce přála (a nejen jí), aby si mohla dětství užít a měla možnost splnit si své sny. Miluje koně. Velmi ráda by u nich trávila svůj volný čas. Na sociálním odboru jsme pro ní zajistili jezdeckou helmu. Výcvik jízdy nebo platby členských příspěvků v jezdeckém oddílu ale bohužel nejsou v našich možnostech. Pomůžete nám vybrat pro ní dar v podobě permanentky do jezdeckého areálu?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě