Pro Miladku na školní sportovní kurz

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

sportovně turistický kurz při SŠ obchodu a gastronomie Zlín

Obrázek daru
Bc. Lenka  Špendlíková
Patron příběhu

Bc. Lenka Špendlíková

Terénní asistenční služba Zlín - terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

S paní Vlastou a jejími dcerami Miladou, Katkou a Klárkou jsem se seznámila v srpnu minulého roku, kdy rodina začala využívat terénní službu. Děvčata jsou moc šikovná, mamince pomáhají a jsou jí oporou. Mají mezi sebou moc hezký vztah, drží pohromadě a mají se moc rády. Paní Vlasta je nyní v těžké životní situaci. Odešel od ní manžel a ona zůstala sama na tři děti. Manžel zpočátku pravidelně platil výživné, ale v posledních měsících neplatí nic. Paní Vlasta je dlouhodobě nezaměstnaná a práci se jí zatím nedaří najít. Snaží se vydělávat peníze na brigádách, ale na výživném a přídavcích na dítě je finančně závislá. Nejstarší dcera Milada se stará o své sestry, když maminka pracuje. Když má možnost, chodí na brigády a snaží se tak mamince pomoci ve špatné finanční situaci. Miladě by určitě prospělo, kdyby na pár dní odjela do jiného prostředí, trochu si odpočinula a užila si hezké chvíle se spolužáky.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,100 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby si Miladka místo starostí užila trošku radostí

Jmenuji se Vlasta a jsem maminkou tří dcer. Miladka (17 let), Katka (15 let) a Klárka (10 let) jsou skvělé holky, které jsou mi velkou oporou. Ve škole se jim daří a snaží se mi se vším pomáhat. Společně žijeme v domě mé maminky, kde s námi bydlí také oba moji bratři. S dcerami máme k dispozici jeden pokoj a využíváme společnou koupelnu a kuchyň. Dům je ve velmi špatném technickém stavu.

Manžel a otec mých dcer s námi nežije, odešel od nás v květnu minulého roku. Bylo mu soudně stanoveno výživné, které ale poslední dobou neplatí. Na výživném jsme finančně závislé, protože jsem nezaměstnaná a mým dalším příjmem jsou pouze přídavky na děti.

Moje nejstarší dcera Miladka to v posledních měsících neměla vůbec jednoduché. Musela se vyrovnat s odchodem tatínka a také s tím, že máme málo peněz. Celou situaci však snáší velmi trpělivě, a když má možnost, chodí na brigády, aby mi finančně pomohla. Prvním rokem se teď učí na prodavačku. Ve škole se jí líbí a má pěkné známky. Mezi spolužáky si už také našla nové kamarádky.

Na konci tohoto školního roku její škola pořádá adaptační pobyt, který stojí 2 100 Kč. V současné situaci však nejsem schopná na něj ušetřit. Rodina mi také nemůže finančně pomoci. Miladka je pro mě velkou oporou a dělá mi jen radost. Proto bych chtěla udělat radost i já jí. Zaslouží si to.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě