Pro Míšu na rehabilitaci TheraSuit

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální neurorehabilitační metodu TheraSuit

Terapie probíhá v rehabilitačním centru Sarema Liberec.

Obrázek daru
Lenka Doubravská
Patron příběhu

Lenka Doubravská

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S Michalkovou babičkou a tetou jsme dlouholeté kamarádky. A protože nemám žádné sourozence, obě dámy jsem si v podstatě adoptovala. A s nimi samozřejmě i maminku Věrku s Matýskem a malým Míšou. Míša je usměvavé sluníčko a chvíle, které s ním trávím, mi vždy prozáří den. Bezpečně pozná, kdo ho má opravdu rád, přitulí se k němu a obejme ho ručičkami. Péče o něj je však velmi náročná. Maminka se o něj vzorně stará, ale Míša váží už 16,5 kg. Je tak pro ni čím dál náročnější nosit ho v náručí. Speciální terapie TheraSuit Míšovi pomáhá posilovat svaly a zlepšuje jeho mentální stav. Dává tak rodině naději, že by jednou mohl chodit. Terapii mu bohužel zaplatit nemohu, ale je mi velkou ctí stát se patronkou jeho příběhu.

Společně jsme vybrali
celou částku 31,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na speciální neurorehabilitační program, který Míšovi pomáhá bojovat s těžkými vrozenými vadami

S manželem a našimi dvěma syny Matějem (7 let) a Michalem (4 roky) žijeme ve Vrchlabí. Když jsme čekali druhého syna Míšu, těšili jsme se na zdravé miminko. Po porodu však lékaři zjistili, že Míša trpí vrozeným zúžením srdeční aorty. Proto bylo nutné, aby jako 14 denní chlapeček podstoupil v pražské motolské nemocnici operaci srdce.

Při následujících vyšetřeních mu byly diagnostikovány další vrozené vady, které souvisí z tzv. delečním syndromem 1q43-q44. Tento syndrom se vyznačuje chybějící částí prvního chromozomu a má za následek postižení srdce, sluchu a pohybu. Sluchové ústrojí má Míša poškozené ve velké míře. Na levé ucho neslyší vůbec, na pravé nedoslýchá a nosí naslouchadlo. Dalším projevem syndromu je psychomotorická retardace a silné epileptické záchvaty, které se objevují především v době spánku. Z těchto důvodů Míša potřebuje 24hodinovou péči, se kterou nám hodně pomáhá babička.

Míša rovněž trpí závažnou vývojovou poruchou (mikrocefalií), která se projevuje předčasným ukončením růstu mozku. S touto poruchou je spojena další nemoc známá jako ACC (ageneze corpus callosum), která způsobuje nefunkční propojení mezi levou a pravou mozkovou hemisférou. V březnu 2017 podstoupil operaci hlavy, při které mu lékaři odstranili nádor, který byl naštěstí nezhoubný. V průběhu března 2018 ho čeká kontrolní vyšetření pomocí magnetické rezonance.

S Míšou poctivě a pravidelně cvičíme. Základ našeho cvičení tvoří Vojtova metoda a různé posilovací cviky. Absolvovali jsme také hipoterapii, canisterapii a muzikologii. Odlehčením jsou pro nás pobyty v lázních, na které jezdíme s Míšou a jeho bráškou dvakrát ročně. I přes všechna úskalí a problémy nás dobře vnímá, směje se, mazlí se s námi a někdy dokonce přepere i staršího brášku Matěje. Bohužel ale není schopen s námi mluvit.

V červenci 2017 si Míša poprvé vyzkoušel intenzivní terapii TheraSuit. Tato metoda cvičení je naprosto skvělá, vidíme velké pokroky. Celkově se mu zpevnily svaly a začal lézt po čtyřech. Máme naději, že by v budoucnu mohl s oporou chodit. Navíc je na tom lépe i po mentální stránce. Terapii je ovšem nutné často a pravidelně opakovat, pojišťovna nám však nic nepřispívá. Pro naši rodinu je terapie příliš nákladná, proto jsme se rozhodli kontaktovat projekt Patron a požádat o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě