Proč Sárinka trpí kombinovaným postižením?

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

diagnostický pětidenní pobyt na Soukromé klinice LOGO s.r.o.

Obrázek daru
Lenka  Koubková
Patron příběhu

Lenka Koubková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Sárinku a její rodinu doprovázím jako poradkyně rané péče již čtvrtým rokem. Vídáme se pravidelně, s rodiči společně pracujeme na rozvoji opožděného psychomotorického vývoje Sárinky a zejména pak na rozvoji komunikace, která ji momentálně limituje snad ze všeho nejvíce. Sárinka žije s rodiči a bráškou Matym. Letos do jejich rodiny přibyl další člen – pejsek Mia, která je pro Sárinku velkým parťákem. Oba rodiče pracují na plný úvazek, což při péči o dítě s mentálním postižením, které vyžaduje pozornost a péči obou, není úplně jednoduché. Rodina má za sebou nelehké období, kdy byla Sárinka velmi fixovaná na maminku a často měla záchvaty pláče a vzteku, které se nedařilo zmírnit. Sárinka také musela podstoupit operace rozštěpu patra a spoustu vyšetření. Dodnes však nemá přesně stanovenou diagnózu. Rodiče i bráška si moc přejí lépe se se Sárinkou dorozumět a porozumět jí i jejím projevům. Jednou z cest, jak toho docílit, je funkční diagnostika na Logo klinice v Brně, kde rodiče získají konkrétní doporučení a postupy, jak Sárinku podporovat v rozvoji komunikace do budoucna. Sárinka navštěvuje spousty odborníků a odborných lékařů, bohužel však v dnešním systému chybí propojenost mezi odborníky a komplexní péče. Logo klinika však komplexní péči o dítě nabízí. Díky Vaší podpoře Sárinka získá v rámci diagnostického pobytu komplexní diagnostiku a podstoupí řadu terapií. Bez vaší pomoci se ale nic z toho nestane. Diagnostický pobyt je totiž drahý a rodiče si ho nemohou dovolit zaplatit.

Společně jsme vybrali
celou částku 12,470 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svojí Sárinky, která se pere s řadou zdravotních obtíží

Šestiletá Sárinka se narodila s rozštěpem měkkého i tvrdého patra. Časem se bohužel přidaly i další vady a celkové psychomotorické opoždění. Dnes Sárinka používá jen pár slov, spíše však nemluví. Dorozumíváme se pomocí znaků a gest. Trápí ji také špatná stabilita a problémy s jídlem. To jí často vytéká z nosu ven, takže někdy je to u oběda docela náročné.

Sárinka má za sebou dvě operace rozštěpu patra a opravdu hodně se snaží mluvit. V kombinaci s psychomotorickým opožděním jí to ale moc nejde. Často je frustrovaná z toho, že jí nerozumíme. Dlouze se nám snaží něco vysvětlit a my to nechápeme. V takových situacích její frustrace a neštěstí někdy vyústí až do bodu, kdy si začne ubližovat. Tomu se ale snažíme co nejvíce zabránit.

Nejhorší na tom všem však je, že nevíme, proč se jí to děje. Důvody jejích problémů bohužel neznáme. Proto bychom byli moc rádi, kdyby odjela na 5 dní na diagnostický pobyt. Na tomto pobytu je logoped, psychiatr, psycholog, neurolog i ergoterapeut, kteří by se společně mohli dopátrat toho, co způsobuje její psychomotorické opoždění. Tito odborníci by mi také poradili, jakým způsobem bych měla Sárinku učit a jak s ní vlastně komunikovat. Protože ale takový pobyt stojí více než 10 000 korun, prosím o pomoc s jeho financováním vás. Aktuálně tolik peněz v našem rodinném rozpočtu není.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě