Prokůpkovi na stravné ve školce

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné v mateřské škole na 7 měsíců

Obrázek daru
Bc. Renata Šimíčková
Patron příběhu

Bc. Renata Šimíčková

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Prokůpka znám již více než rok, do jeho rodiny totiž docházím jako sociální pracovnice služby Podpora rodiny. Prokůpek žije se svým dvojčetem Doubravkou, starší sestřičkou a maminkou v malé vesnici. Otec dvojčat bohužel neplatí alimenty ani se s dětmi nestýká. Mamince skončila rodičovská dovolená, je hlášená na úřadu práce a pobírá podporu v nezaměstnanosti. Prokůpek je aktivní a neposedný kluk, kterému velmi prospívá čas strávený ve školce. Aby do ní ale mohl dále chodit, musí maminka uhradit stravné, na které bohužel nemá peníze. Pojďme jí společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,900 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého neposedného synka

Jsem maminkou tří skvělých dětí, které miluji nejvíc na světě. Nejstarší dceři je 15 a se svými čtyřletými sourozenci, dvojčaty Prokůpkem a Doubravkou, má obrovskou trpělivost. Dvojčata jsou aktivní a neposedná, proto je čeká vyšetření v pedagogicko-psychologické poradně kvůli podezření na ADHD. Musím je pořád hlídat, aby někam nespadli, něco si neudělali a něco nerozbili. Já i moje starší dcerka jsme zkrátka neustále ve střehu.

Dvojčata ráda vymýšlí různé lumpárny, jejichž původcem bývá nejčastěji Prokůpek. Ten má kromě zlobení rád autíčka, vlaky a hasiče, čas od času si také z plna hrdla zazpívá a s chutí zatancuje. Ve školce má roli baviče a všechny děti ho mají moc rády. Letos však byl ve školce jen párkrát, protože si jako samoživitelka nemohu dovolit hradit mu obědy a svačinky. A bez toho být ve školce nemůže.

Když však Prokůpek není ve školce, musím s ním být doma. To mi výrazně komplikuje možnost jakéhokoli přivýdělku. Proto jsem se rozhodla požádat o pomoc s platbou stravného ve školce Patrona dětí. Díky vašemu příspěvku bude Prokůpek přes den ve školce a já si konečně budu moci najít pořádnou práci, což nám pomůže se finančně stabilizovat. Předem vám moc děkuji.

P. S. Jména dětí v příběhu byla změněna. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě