Prvňáčkovi Marcelkovi na obědy ve škole

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní obědy na půl roku

Obrázek daru
Mgr. Marie  Šináklová
Patron příběhu

Mgr. Marie Šináklová

pracovnice Domečku - Střediska pro volný čas a integraci DM CČSH

Komentář patrona

Marcelkovu rodinu jsem poznala prostřednictvím neziskové organizace Domeček - Středisko pro volný čas a integraci DM CČSH a dojíždím k nim v rámci služby Podpora rodin s dětmi. Jedná se o terénní službu poskytovanou v přirozeném prostředí rodiny. Marcelkovi je 6 let a v září nastoupil do 1. třídy. Je velmi snaživý a aktivní a nejvíce se mi na něm líbí to, že i když je v něčem slabší nebo mu něco nejde, nikdy to nevzdá a snaží se zlepšit. Bohužel zatím nechodí na obědy do školní jídelny, protože jeho rodiče nemají dostatek peněz na jejich úhradu. Rodina se totiž nachází ve velké finanční tísni. S ohledem na jejich příjmy a výdaje se pohybují "v mínusu". Tatínek pracuje, jeho příjem je ale nedostatečný, maminka si v současné době hledá práci. Aby vůbec dokázali všechny své děti uživit, potřebují pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,276 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Marcelka, jehož rodiče nemají na úhradu školních obědů

Marcelek je šestiletý kluk, který 2. září hrdě nastoupil do 1. třídy. Zatím o sobě prohlašuje, že se musí dobře učit, protože by jednou chtěl umět postavit traktor. Traktory ho totiž fascinují a ví, že dát dohromady tak velký stoj není nic snadného.

Marcelek má tři starší a dva mladší sourozence. Maminka s tatínkem se snaží, aby jejich dětem nic nechybělo, bohužel se jim to ale nedaří. Tatínek sice pracuje, jeho nízký příjem ale stěží stačí na úhradu bydlení. Maminka, která byla ještě nedávno na rodičovské dovolené, si aktuálně hledá práci, zatím ale neměla štěstí.

V rodinném rozpočtu teď chybí peníze na úhradu školních obědů pro Marcelka. Marcelek tak se svými spolužáky neobědvá a mrzí ho to. A není se co divit. U oběda totiž konečně nastává čas, kdy si děti mohou popovídat o všech důležitých věcech, které si v přestávkách mezi vyučováním nestihnou říct. A hlavně je to čas, kdy by každé dítě mělo sníst vydatné jídlo, které mu dá energii na odpoledne. A protože mu rodiče obědy zajistit nedokážou, pojďme Marcelkovi pomoci my.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě