Psací stůl pro budoucího programátora Romana

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

psací stůl a židli; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Mgr. Jana  Supiková
Patron příběhu

Mgr. Jana Supiková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Romanova rodina se v minulosti potýkala s nepříznivou situací ohledně bydlení. Nejprve bydleli v rodinném domku, který maminka zdědila v dědickém řízení po svých rodičích. S nabytím majetku však zdědili i nemalé dluhy, a to ve výši cca 800 000 korun. Rodiče si mysleli, že budou schopni dluh splácet a dětem tím umožní bydlet v rodinném domku. Měsíční splátky však byly tak vysoké, že nebyli schopni tyto závazky plnit. Maminka dětí v té době pobírala pouze rodičovský příspěvek. Dům byl proto dán do dražby a rodina byla nucena se vystěhovat. Následovalo velmi složité období, protože najít levné a důstojné bydlení pro tolik osob nebylo snadné. Rodina se dokonce dostala do situace, kdy se museli rozdělit. Maminka společně s dětmi bydlela v azylovém domě pro matky s dětmi a otec v azylovém domě pro muže. Nyní však rodiče po dlouhé době našli stabilní a důstojné bydlení a začali aktivně řešit svou sociální situaci. Budou žádat i o insolvenci, chtějí nabyté dluhy řešit. V novém bytě žijí od května roku 2019. Vybavují ho nábytkem dle svých finančních možností, bohužel již nemají dostatek peněz pro zakoupení potřebného psacího stolu se židlí, proto se obrací na Patrona dětí. Roman ve škole dosahuje skvělých výsledků a za vlastní prostor pro domácí přípravu bude nesmírně šťastný.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,832 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh šikovného Romana, který bydlí s rodiči a třemi sourozenci

Čtrnáctiletý Roman je milý, přátelský a samostatný kluk. Rád vaří, pomáhá svým třem sourozencům s učením a v budoucnu by se chtěl věnovat programování. Aby se mu jeho sen o práci v IT splnil, poctivě se učí a snaží se, aby jeho školní výsledky byly co nejlepší. S předstihem se také připravuje na přijímací zkoušky na střední školu.

Romanova početná rodina bydlí v městském bytě o velikosti 2+1. Tatínek pracuje v chráněné dílně a pobírá minimální mzdu. Maminka je zaměstnaná jako operátorka výroby, ani její plat ale nepřesáhne minimální mzdu. Přesto se jim daří kromě výdajů za bydlení a nákup potravin hradit všem dětem školní obědy, pomůcky a také rozličné volnočasové aktivity.

Bohužel už jim ale nezbývají peníze na psací stůl a židli, což je něco, co Romanovi při přípravě do školy moc chybí. A protože by mu rodiče chtěli sen o vlastním studijním koutku splnit, rozhodli se požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě