Psací stůl pro Domču

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

psací stůl; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Jiřina  Šálková
Patron příběhu

Jiřina Šálková

školitel a terénní pracovník - spolek Daveláček

Komentář patrona

Domčova maminka je klientem spolku Daveláček, kde máme projekt na pomoc znevýhodněným dětem. Dnes by se dalo říct, že Domča prožívá idylické dětství. Žije sice jen s maminkou, ale ta mu dává velikou lásku. Mužský vzor zastane děda, který si Domču často bere a tvoří spolu v garáži nejrůznější výrobky. Maminka neměla štěstí na partnery, týrali ji fyzicky i psychicky a Domča to všechno sledoval. Myslím, že teď je pro něj velmi důležité, aby měl vlastní prostor, své království, které bude jenom jeho.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,369 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví životní příběh svého Domči

Domča je citlivý kluk, který půjde v září do 6. třídy. Paní učitelka o něm říká, že má zvláštní povahu – těžko se seznamuje, ale v kolektivu je oblíbený. Domča toho má hodně za sebou, v nejbližší době ho čeká návštěva psychologa, který mu snad pomůže všechny ošklivé události zpracovat.

Celý život jsem toužila po hezkém vztahu, bohužel jsem ale dvakrát narazila na nesprávného muže. První partner na mě fyzicky útočil, druhý byl alkoholik. A v tomhle Domča vyrůstal. Teď žijeme jenom spolu a je nám hezky. Museli jsme se však odstěhovat z místa, kde měl Domča svoje kamarády, a tak je teď po většinu volného času sám.

Můj syn trpí specifickými poruchami učení (dyslexií, dysgrafií, dysortografií), takže mu učení zabírá více času než jiným dětem. Každý den se pečlivě věnuje přípravě do školy, nemá ale vlastní stůl, kde by mohl psát úkoly. Já si bohužel nový psací stůl nemůžu dovolit, takže se Domča učí u jídelního stolu.

Moc bych si přála, aby se brzy dostal do pohody, aby se cítil lépe. Nový stůl by mohl být tím prvním impulzem. Domča by měl konečně něco, co je jenom jeho a co si může vyzdobit podle svých představ. Měl by svůj koutek, kdy by se mohl věnovat úkolům a třeba i malování. Proto vás prosím o příspěvek právě na nový psací stůl.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě