Psací stůl a židle pro Domču

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

psací stůl a židli; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

Domča pochází z velmi chudé rodiny, kterou podporujeme v rámci našeho spolku Daveláček. Vyrůstá v jednopokojovém bytě s dalšími 6 sourozenci, z nichž dva chodí do školy. V září nastoupí do školy další sestra. V rodině tak budou 4 školáci a 2 děti ve školce. Maminka je aktuálně na rodičovské dovolené s nejmladším synem a tatínek je bohužel nemocný. S jeho hendikepem je těžké najít si práci. Rodina žije s jen minimálním příjmem a na nákup čehokoliv (jako je např. vybavení domácnosti) finance nezbývají. Zázemí pro učení a přípravu domácích úkolů je však pro děti nutností. Proto jsme vymysleli přestavbu pokoje a vytvoření koutku pro děti školou povinné, v němž se bude Domča střídat se svými sourozenci. Věřím, že díky novému uspořádání a vybudování tohoto koutku se nejen Domčovi bude lépe učit a připravovat do školy. Děti totiž zatím nemají kde dělat své úkoly. V kuchyni se 9 lidí střídá na 4 židlích a u konferenčního stolku se pohybují zejména malé děti. Aby byl ale studijní koutek úplný, je potřeba dokoupit stůl a židli. Protože si ale rodiče nic takového nemohou dovolit, prosí o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,047 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Domči, který žije s rodiči a šesti sourozenci v jednopokojovém bytě

Desetiletý Domča se po prázdninách chystá do 3. třídy. Do školy se vždy pečlivě připravuje, protože má ale další tři školou povinné sourozence, kteří stejně jako on musí vypracovávat domácí úkoly, mají někdy problém vejít se ke kuchyňskému stolu. Rodině by se proto hodil ještě psací stůl, který by Domčovi poskytoval prostor pro domácí úkoly i učení. A když by zrovna běhal venku a hrál fotbal, dal by svůj stůl k dispozici i sourozencům.

Rodiče, kteří vychovávají celkem 7 dětí, mu však stůl v žádném případě pořídit nemohou. Maminka je totiž na rodičovské dovolené s nejmladším synkem a tatínek nepracuje. Jejich jediný příjem tak tvoří sociální dávky. Proto se rozhodli zkusit své štěstí a požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě