Psací stůl a židle pro Ivanku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

psací stůl a židli; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Magdalena  Frouzová
Patron příběhu

Magdalena Frouzová

třídní učitelka

Komentář patrona

Ivanku, která je na vozíku, znám ze školy, kde působím jako její třídní učitelka. Finanční situace rodiny je složitá. Maminka pečuje nejen o Ivanku, ale také o mladší dcerku. Ivanka si ráda prohlíží časopisy a knížky, baví ji kreslení. Bohužel jí schází vlastní prostor, kde by se těmto aktivitám mohla věnovat. Proto si pro ni maminka přeje psací stůl a židli.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,227 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své postižené dcerky Ivanky

Čtrnáctiletá Ivanka trpí dětskou mozkovou obrnou a mentální retardací. Nechodí, takže je jejím věrným parťákem doma i na cestách invalidní vozík. Když má dobrý den, dokáže se sama najíst, stále však nosí plenky. Dříve jsme jí také vůbec nerozuměli, teď už je to ale mnohem lepší. Je moc šikovná.

Ivanka chodí do speciální základní školy, kde má výbornou paní učitelku – moc nám se vším pomáhá. Všichni se snažíme, aby se měla Ivanka co nejlépe, a ona nám to vrací svým úsměvem a dobrou náladou. Do nejlepší nálady jí dostává hudba a tanec, takže si někdy hodně nahlas pustíme písničky a tančíme spolu. Ivanka je prostě holka do nepohody.

Ivanka si ráda prohlíží obrázkové knížky nebo kouká na pohádky na počítači. Aby ale nebyla pořád jenom ve vozíku, přála bych si pro ni psací stůl a pohodlnou židli, ve které se by se cítila příjemně. Místo vyhrazené na kreslení a prohlížení knížek totiž v pokojíčku nemá.

Protože na tom však naše rodina není momentálně nejlépe, rozhodla jsem se vás poprosit o příspěvek. Předem moc děkuji všem, kteří pomáhají.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě