Psací stůl a židle pro Karolínku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

psací stůl a židli

Obrázek daru
Martina Pospíšilová
Patron příběhu

Martina Pospíšilová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Všem bych přála vidět ty rozzářené oči Karolínky, když mi po Vánocích ukazovala svůj nový červený notebook. Díky velké podpoře dárců na něm společně s babičkou pracuje během domácího vyučování a logopedických cvičení. Obě mají z tohoto daru nesmírnou radost. Nyní prosí o nový psací stůl a židli. Obě to určitě ocení, protože začínají prakticky od nuly. Nový stůl s větší pracovní plochou by kromě učení posloužil i jako kreativní koutek, kde by si Karolínka zaznamenávala všechny své sny a přání.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,270 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc Karolínce, která se s babičkou skrývá před násilnickým exmanželem

Jsem babičkou sedmileté Karolínky, kterou mám od jejích dvou let v pěstounské péči. Karolínka má ráda zvířátka. Pomáhají jí lépe se vyrovnávat se všemi špatnými věcmi, které si pro ni život přichystal. Jejím velkým snem je stát se veterinářkou nebo pracovat v ZOO. Také moc ráda sportuje a užívá si pohyb na čerstvém vzduchu. Už od čtyř let jezdí na koni, užívá si jízdu na kole, plave a má moc ráda turistiku.

Karolínka bohužel trpí těžkou formou vývojové dysfázie, která se projevuje narušeným vývojem řeči. To znamená, že její schopnost naučit se verbálně komunikovat je nižší než u jejích vrstevníků. Je však velice snaživá, pečlivá a dělá velké pokroky. Úspěšně také zvládla svůj nástup do 1. třídy.

Na jaře roku 2016 u nás doma vyvrcholilo domácí násilí, psychický i fyzický teror ze strany mého dnes už bývalého manžela alkoholika. Po opakovaných útocích na nás byl Policií ČR vykázán. Po třech měsících se však vrátil z protialkoholního léčení. Tři dny byl klid, ale potom všechno začalo nanovo. Fyzicky opět napadl mě i Karolínku, a tak jsme od něj utekly. Od té doby se skrýváme, protože nás s většími i menšími přestávkami stále hledá.

U Karolínky se vinou celé situace rozvinul posttraumatický stresový syndrom. Lékaři jí proto museli nasadit antidepresiva. Teď už je veselejší a se vším se postupně vyrovnává. Snažím se, aby byla šťastná a spokojená. Karolínku teď učím doma, protože chodit do školy nezvládá. Je to ale veliká bojovnice, která chce všechno dělat perfektně.

Projekt Patron dětí nám již pomohl s pořízením notebooku, který Karolínka potřebovala kvůli speciálním logopedickým programům. Procvičujeme na něm i matematiku, angličtinu a český jazyk. A protože ví, že má notebook jen díky milým dárcům, pilně se učí a procvičuje, aby je nezklamala. Je to pro ni skvělá motivace.

V nejbližší době se budeme stěhovat, a pokud nás bývalý manžel nenajde, bude to trvalé bydlení. V souvislosti s tím tak řeším otázku, jak a za co Karolínce vybavím pokoj. Všechny naše věci totiž zůstaly v domě bývalého manžela, ze kterého jsme před časem utekly. Protože Karolínku učím doma, potřebovala bych pro ni zajistit psací stůl a židli, abychom se spolu měly kde učit. Bohužel na to nemám dostatek peněz. Děkujeme za jakoukoli pomoc.

P. S. Protože se v současné době ukrýváme, byla jména v příběhu pozměněna. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě