Psací stůl a židle pro Petříka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

psací stůl, židli a skříňku; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Bc. Daniela  Lorenčiková, DiS.
Patron příběhu

Bc. Daniela Lorenčiková, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

Petříka a jeho rodinu jsem poznala v rámci aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Působím jako jejich sociální pracovnice. Rodina má za sebou pár poměrně náročných let, kdy pendlovali mezi různými formami ubytování. Nakonec se jim podařilo prostřednictvím sociální služby získat byt, který se nyní snaží vybavit. Petřík tak má poprvé vlastní pokoj, rodiče ale nemají dostatek peněz na to, aby mu ho vybavili nábytkem. Rozhodli se proto s mojí asistencí požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,147 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh malého Petříka, který má konečně svůj vlastní koutek

Tříletý Petřík má konečně svůj vlastní pokojíček. Jeho rodičům, kteří dlouhá léta pendlovali mezi různými ubytovnami, se totiž podařilo najít podnájem, kde si postupně budují opravdový domov. Protože se ale potýkají s finanční tísní, nemohou si dovolit vybavit byt potřebným nábytkem. Petříkův pokojíček je tak zatím jen holou místností, kde není stůl, židle ani skříňka na oblečení. Rodiče by to rádi změnili, proto se rozhodli požádat o pomoc.

Petříkova maminka je na mateřské dovolené s jeho maličkým bráškou. Petřík jí moc rád se vším pomáhá a bráškovi ochotně vysvětluje, že auta a vláčky jsou ty nejlepší hračky na světě. Tatínek pracuje jako dělník na stavbě, a i když se snaží, aby svoji rodinu finančně zaopatřil, jeho příjmy na pokrytí všech nákladů spojených se stěhováním nestačí.

Žádat o pomoc pro ně není snadné. Žádný rodič nechce být vystaven faktu, že svým dětem nemůže dopřát něco tak základního, jako je vybavení pokoje. Když už taková situace ale nastane, je potřeba umět požádat o pomoc. Pojďme rodinu podpořit při budování jejich nového domova.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě