Psací stůl a židle pro předškolačku Elisabethku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

psací stůl a židli; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Bc. Zuzana  Mohelníková
Patron příběhu

Bc. Zuzana Mohelníková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Elisabethka je šikovná šestiletá slečna, kterou jsem poznala skoro před dvěma lety v rámci svého povolání sociální pracovnice. Tehdy jsem začala její mamince pomáhat zvládat jejich nelehkou finanční situaci. Elisabethka moc ráda kreslí a společně vyplňujeme pracovní listy pro předškoláky. Už se moc těší do školy, na jaře ale dostala odklad, protože je potřeba, aby se ještě něco naučila. Elisabethka má také potíže s výslovností, a tak jezdí na logopedii a do pedagogicko-psychologické poradny. Malá předškolačka by moc chtěla vlastní stůl se židličkou, kde by si mohla vypracovávat různé úkoly, z malého rodinného rozpočtu jí ho ale maminka nemůže pořídit. Proto se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,752 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Elisabethky, která se už moc těší do školy

Šestiletá Elisabethka je malá předškolačka, která si ještě nedávno přála, aby už byla ve škole. Protože má ale potíže s výslovností a pár věcí se ještě musí doučit, půjde do 1. třídy až příští rok. Nejdřív z toho byla trošku smutná, pak si ale uvědomila, že ve školce je to vlastně taky fajn a že to zas až tak moc nevadí.

Elisabethka moc ráda běhá venku, dívá se na pohádky a maluje. K malování ale nemá doma prostor, protože jí chybí psací stůl a židle. Maminka s tatínkem se jí postupně snaží zařídit hezký pokojíček, na stůl a židli jim ale nezbývají peníze.

Tatínek s maminkou vychovávají 3 děti, protože se ale momentálně nacházejí ve finanční tísni, není to pro ně snadné. Maminka je na rodičovské dovolené s nejmladším synkem a tatínek je aktuálně vedený na úřadu práce. Usilovně si hledá práci, zatím ale neměl štěstí. Kromě bydlení, potravin a dalších základních potřeb rodiče zvládnou uhradit ještě léky pro nejmenšího Kubíka, který má epilepsii, a na nic víc už jim peníze nezbydou.

Protože ale chtějí, aby měla Elisabethka v pokojíčku to, co si přeje nejvíc, rozhodli se požádat o příspěvek na psací stůl a židli Patrona dětí. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě