Psací stůl a židle pro prvňáčka Nelinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

psací stůl a židli; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Bc. Ladislava  Pošvová
Patron příběhu

Bc. Ladislava Pošvová

terénní pracovnice Centra pro náhradní rodinnou péči, o.p.s.

Komentář patrona

Nelinka žije se svojí babičkou, která se o ni stará od jejích deseti měsíců. Pro babičku není péče o vnučku snadná a já se jí jako terénní pracovnice v sociálně aktivizační službě snažím v této nelehké situaci pomáhat. Babičce se nedaří najít stálé zaměstnání, chodí ale alespoň na brigády. Společně nyní pracujeme na vyhledávání vhodného pracovního místa. Nelinka v září nastoupila do 1. třídy a babička jí zvládla pořídit vše potřebné. Nelinka ale nemá žádný prostor pro učení, proto by bylo vhodné pořídit jí psací stůl s židlí. Tím by vzniklo místo, kde se může připravovat do školy, ale také si malovat a tvořit. A protože babička nemá na stůl a židli finance, prosí o pomoc dárce Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,804 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Babička vypráví příběh své vnučky Nelinky

Sedmiletá Nelinka miluje kreslení a tvoření z hlíny. A protože je opravdu šikovná, dokáže vyrobit krásnou věc téměř z jakéhokoli materiálu. Je nesmírně upovídaná a ke všemu má co říct. Díky své přátelské a společenské povaze má spoustu kamarádů, se kterými je jí dobře.

Nelinka bydlí se svojí babičkou. Ta se snaží pracovat, protože je ale její vnučka často nemocná a babička s ní v takových případech musí zůstat doma, má potíže s udržením práce. Chodí však alespoň na příležitostné brigády, aby přilepšila rodinnému rozpočtu. Otec Nelinky na výchovu svého dítěte nic nepřispívá a matka posílá 200 korun měsíčně. Babička si tak musí vystačit se sociálními dávkami a skromným příjmem z přivýdělků.

Z Nelinky je už prvňačka a moc si přeje vlastní psací stůl a židli. Úkoly zatím píše na malém jídelním stole a učebnice má vyskládané na parapetu. Babička by jí ráda vlastní koutek se stolem a židlí dopřála, bohužel to ale není v jejích finančních možnostech. Věří však, že se prostřednictvím Patrona dětí podaří potřebnou částku vybrat a že Nelinka nakonec svůj vysněný studijní koutek bude mít.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě