Psací stůl a židle pro velkou čtenářku Mirku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

psací stůl a židli; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Katarína  Varadiová
Patron příběhu

Katarína Varadiová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

S Mirčinou rodinou spolupracuji v rámci sociální služby už od roku 2017. Maminka si ke mně dochází pro odborné poradenství, které jí pomáhá s řešením aktuálních problémů a občas i se zajištěním základních potravin. Někdy totiž dávky hmotné nouze nepřijdou včas nebo je potřeba uhradit mimořádný výdaj. Maminka a její dvě dcerky žijí velmi skromně. Jejich byt je zařízený ze starých a mnohdy i poničených kusů nábytku. Maminka by nyní Mirce ráda pořídila psací stůl s židlí, na něm by mohla v klidu psát úkoly. Zatím se střídá se starší sestřičkou u kuchyňského stolu, ke kterému mají jenom jednu židli. Protože si ale maminka výdaj v podobě psacího stolu a židle nemůže dovolit, prosí o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,922 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Mirky, která sní o vlastním studijním koutku

Osmiletá Mirka moc ráda maluje a čte – u hezké knížky vydrží celé hodiny. Je společenská a navštěvuje volnočasové centrum, kde ji to moc baví. V září nastoupila do 3. třídy, a protože se ráda učí, nemluvila od srpna o ničem jiném než o škole. Každý den po svém příchodu domů okamžitě vybalí sešity a učebnice a jde na domácí úkoly. Někdy ale musí počkat, až si své úkoly vypracuje její starší sestřička. Holky se totiž připravují u kuchyňského stolu, ke kterému máme jen jednu židli.

Vzhledem k tomu, že Mirku škola upřímně baví a často dělá úkoly i nad rámec svých povinností, bych jí chtěla do pokojíčku pořídit psací stůl a židli, u kterého by se mohla v klidu učit. Protože to ale není v mých finančních možnostech, rozhodla jsem se požádat o pomoc Patrona dětí. Naše rodina je totiž závislá na dávkách hmotné nouze a sirotčím důchodu, který dostává starší dcera. Otec Mirky posílá výživné jen zřídka. Já aktuálně hledám práci, bohužel jsem ale zatím neměla štěstí.

Jsem si vědoma toho, že Mirka trpí tím, že nemůže mít věci a zážitky jako její vrstevníci. Svůj vlastní studijní koutek si přeje už dlouho a vím, že jakmile uvidí nový psací stůl a židli, bude nejšťastnější holčičkou na světě. K tomu, aby taková situace nastala, však potřebuji pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě