Psychologická pomoc pro Erika

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

psychologické terapie

Obrázek daru
Rozálie  Borkovcová
Patron příběhu

Rozálie Borkovcová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Erik je chytrý kluk, který nemůže vyrůstat se svou mámou a tátou. Ti mu totiž nedokázali poskytnout vhodnou péči a bezpečí, bez kterého se žádné dítě neobejde, a tak Erik už tři roky žije v pěstounské péči své babičky. Ta je pro něj nejbližší a nejdůvěryhodnější osobou v životě, poskytuje mu zázemí, lásku, bezpečí. Erik se často trápí životem svých rodičů a vzpomínkami, které mají negativní vliv na jeho psychické rozpoložení. Babička mu proto našla psycholožku a pravidelná setkání s ní se jeví jako velmi přínosná. Psychoterapie však není zadarmo a babička si v současné době nemůže dovolit dále je hradit. Protože je ale více než žádoucí, aby Erik v terapiích pokračoval, obracíme se na vás s prosbou o podporu.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Babička vypráví příběh Erika, kterého má v pěstounské péči

Erik je velmi inteligentní a vnímavý desetiletý kluk, který už tři roky žije se mnou, svojí babičkou. Jeho rodiče mu totiž nedokázali zajistit potřebnou péči a bezpečí. Od svých vrstevníků se liší tím, že mu vtipy spolužáků přijdou málokdy směšné, školu nemá rád, i když má samé jedničky, moc se nezapojuje do kolektivu. Je to takový malý dospělý. S ohledem na to, čím vším si v životě prošel, ani není divu. Musel rychleji dospět, dozrát.

Erik se často pral se svými vzpomínkami, trápil se životem svých rodičů, býval smutný a uzavřený. Začala jsem s ním proto docházet na psychologická sezení, na kterých mu paní psycholožka pomáhá bolavé vzpomínky zpracovat. A jeho chování se pomalu začíná měnit. Najednou už není v takovém napětí, začíná se na svět usmívat a je v lepší náladě. Dokonce si ve škole našel kamarády. S obrovskou radostí pozoruji, jak skvělé účinky na něj pravidelné terapie mají.

Erikova cesta k uzdravení je ještě dlouhá, s pomocí paní psycholožky jí ale zvládá. Aby se však mohli dále setkávat, potřebuji pomoc Patrona dětí. Pravidelná psychologická sezení totiž nejsou zrovna levná, a tak vám budu moc vděčná za příspěvek.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě