Psychorehabilitační pobyt pro Terezku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

psychorehabilitační pobyt pro jedno dítě a jeho dospělý doprovod

Obrázek daru
Petruše  Zachová
Patron příběhu

Petruše Zachová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Terezku znám už z dob její docházky do školky. Strávila jsem s ní také nějaký čas v rámci psychorehabilitačních pobytů a doufám, že se s ní letos na jednom takovém pobytu znovu potkám. Terezka je dívka se středně těžkou mentální retardací a špatnou mluvou. Pro děti, jako je ona, je na týdenním pobytu připravena pravidelná ergoterapie, logopedie, ale také třeba fyzioterapie. Terezka si to tam navíc neskutečně užívá. Problém je však v tom, že její maminka samoživitelka nemá na úhradu pobytu dostatek peněz. A protože bych jí ráda nějak pomohla, rozhodla jsem se stát patronkou Terezčina příběhu.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,595 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své dcerky

Terezka je moje čtrnáctiletá dcerka, která navštěvuje 8. třídu speciální školy. Od svých vrstevníků se ale výrazně odlišuje. Terezčin vývoj se totiž zastavil na úrovni předškoláka. Terezka neumí číst ani psát, dokáže však napočítat do stovky. A co jí nejde v učení, to dohání ve sportech. Jezdí na kole i kolečkových bruslích a je rychlá jako vítr. Je to prostě moje holka šikovná.

Když měla Terezka 2 roky, přestala se mnou komunikovat. Občas na něco ukázala, ale to bylo všechno. Hned jsem s ní šla k lékaři, který mi sdělil, že Terezka trpí těžkou dysfunkcí řeči, středně těžkou mentální retardací, ADHD a průduškovým astmatem. Byl to pro mě velký šok a chvíli mi trvalo, než jsem to všechno vstřebala.

S postupem času navíc vyplouvají na povrch další diagnózy. Terezka trpí vrozenou vadou čéšek a má za sebou operaci. Další ji čeká letos. Neuvěřitelně se jí také kazí zuby, proto navštěvuje jednou za 2-3 měsíce zubního lékaře a dentální hygienistku. Kupuji speciální zubní pasty a každý den dohlížím na to, aby si zoubky pořádně vyčistila. Pořizuji také inkontinenční kalhotky a největší novinkou jsou krémy, masky a čistící gely na pokožku její hlavy. Terezku totiž trápí i kožní problémy.

Terezka jezdí už od svých školkových let na psychorehabilitační pobyty pro rodiny s dětmi, kde už má své kamarády. Učí se tam spoustu nových věcí a kvete přímo před očima. Byla bych moc ráda, kdybychom tam spolu mohly zase letos jet. V tuto chvíli je ale takový výdaj nad moje finanční možnosti, proto jsem oslovila Patrona dětí s žádostí o příspěvek.

Pomozte mi prosím vzít moji Terezku tam, kde se cítí nejlépe.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě