Radkovi na fotbalový kroužek

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

fotbalový kroužek, kopačky a míč

Obrázek daru
Mgr. Michaela  Ungerová
Patron příběhu

Mgr. Michaela Ungerová

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

S Radkovou rodinou spolupracuji jako terénní sociální pracovnice. Radek je dvanáctiletý chlapec, který má diagnostikováno ADHD. I přes počáteční nesnáze však zvládá své školní povinnosti i běžný život. Chodí do lezeckého kroužku, hraje fotbal a s denními starostmi mu pomáhá dobrovolník z Programu Pět P. Maminka, která je hlavou rodiny, se nyní dostala do tíživé situace. Pro své závažné zdravotní komplikace musela ukončit pracovní poměr a nyní hledá pracovní místo, které je určeno osobám se zdravotním omezením. Tatínek nepracuje. Rodina se tak dostala do situace, kdy jim chybí finanční prostředky na uhrazení Radkova milovaného fotbalového kroužku, proto se obrací na Patrona dětí. Radek je šikovný kluk a naši pomoc si zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,666 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Radka, který bez pomoci nebude moci navštěvovat svůj milovaný fotbalový kroužek

Radek (12 let) chodí od svých osmi let do fotbalového kroužku. Fotbal je jeho největší radostí a pomáhá mu zvládat hyperaktivitu, se kterou si jinak neví rady. Teď má za sebou prvních pár tréninků v novém oddíle. Měl strach, jako ho noví spoluhráči přijmou, naštěstí se ale ukázalo, že jsou to bezvadní kluci, kteří ho vzali okamžitě mezi sebe.

Radek bydlí s maminkou a tatínkem v pronajatém bytě. Maminka musela v dubnu letošního roku ze zdravotních důvodů skončit v práci a nyní je vedená na úřadu práce. Pobírá invalidní důchod II. stupně a aktivně si hledá práci, kterou by vzhledem ke svému zdravotnímu stavu mohla vykonávat. Tatínek je bohužel nezaměstnaný a dlouhodobě má problém udržet si práci.

Finanční situace rodiny není veselá. Den co den se potýkají s tím, zda budou schopni zaplatit příští měsíc nájem a zda jim zbyde na jídlo. Radek za nic z toho nemůže, přesto hrozí, že kvůli nedostatku peněz v rodině bude muset přestat docházet do fotbalového kroužku. Pojďme mu proto pomoci a nenechme ho pykat za něco, co nemůže ovlivnit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě