Radkovi na invalidní vozík

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

invalidní vozík; dar zajišťuje REHA 2015, s.r.o.

Obrázek daru
Ludmila  Sodoma
Patron příběhu

Ludmila Sodoma

osobní asistentka

Komentář patrona

Radka a jeho rodinu znám ze školy, kde působím jako Radkova osobní asistentka. Radek se narodil s Angelmanovým syndromem, trpí epilepsií, nemluví ani nechodí. Invalidní vozík tak pro něj představuje jediný způsob, jak se dostat z místa na místo. A protože v něm Radek tráví většinu svého času, potřebuje takový vozík, ve kterém ho nic nebude bolet a který bude bezpečný. Vozík, který momentálně používá, však těmto požadavkům neodpovídá. Nový invalidní vozík naneštěstí stojí spoustu peněz, které rodina bohužel nemá. Proto se společně obracíme na Patrona dětí a věříme, že dárci s jeho financováním pomohou.

Společně jsme vybrali
celou částku 88,592 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Radka, pro kterého invalidní vozík představuje jedinou možnost pohybu

Desetiletý Radek trpí vzácnou genetickou poruchou známou jako Angelmanův syndrom. Jedná se o kombinované postižení, které se vyznačuje zejména epilepsií, těžkou mentální retardací a poruchou chování. Aktuálně je na úrovni ročního dítěte. Nemluví, jen vydává zvuky, rodina však přesně ví, co jim chce říct. Radek také nedokáže sám chodit, proto ho rodiče převážejí na invalidním vozíku. Ten jim sice proplatila pojišťovna, pro Radka je však malý, nepohodlný a jeho užívání pro něj není příliš bezpečné. Rodiče by si proto pro svého syna přáli nový vozík, na ten ale v rodinném rozpočtu nejsou peníze.

Radek bydlí s rodiči a starší sestrou Nikolkou v malém městě v jižních Čechách. Tatínek chodí do práce, zatímco maminka je doma a stará se o Radka. Každý den ho vozí do 16 kilometrů vzdálené speciální školy, kde je Radek moc spokojený. Maminka s Radkem také cvičí. Pravidelně chodí plavat, protože Radka voda fascinuje, v bazénu si to umí skvěle užít. Společně si také hrají s různými světelnými a zvukovými hračkami, které má Radek moc rád. Pokud ho nic netrápí a nebolí, je to spokojený a usměvavý chlapec. Ve stávajícím invalidním vozíku se však moc dobře necítí. Pojďme proto rodině pomoci a přispějme jim na invalidní vozík, který zkvalitní život nejen Radkovi, ale i jeho rodičům.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě