Ráďovi na letní tábor s asistentkou

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní dětský tábor s asistentkou

Obrázek daru
Mgr. Markéta Šafářová
Patron příběhu

Mgr. Markéta Šafářová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

S rodinou Rádi pracuji téměř rok. Jeho maminka má dva kluky - dvojčata. Ráďa a Kuba jsou milí, neposední kluci, kteří si tak trochu žijí ve svém světě. Maminka kluky velmi miluje a věnuje jim veškerý čas, který potřebují pro svůj rozvoj. Kromě toho se snaží rodinu zabezpečit i finančně, vzhledem ke specifickým potřebám kluků však může pracovat jen na část úvazku. Ráďova maminka by pro něj ráda využila možnost zúčastnit se tábora, který pořádá Oblastní charita Polička pro děti z rodin sociálně a zdravotně znevýhodněných. Ráďa by mohl poznat nové prostředí, zažít mnohá dobrodružství a poznat nové kamarády. Potřebuje však asistenta, který bude k dispozici jenom pro něj. Tábor se tak stává pro maminku finančně nedostupným. Váš dar pomůže Ráďovi účastnit se pobytu s dalšími dětmi a zažít něco nového, co bývá pro ostatní děti běžné.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Rádi

Radek je veselé dítě, které miluje hudbu, šneky a pobyt venku. Rád skáče na trampolíně, bohužel je s ním těžká komunikace, protože skoro vůbec nemluví. Proto k sobě potřebuje asistentku skoro po celý den. Má diagnostikováno ADHD, opožděný psychomotorický vývoj, opožděný vývoj řeči a autismus s těžkou mentální retardací. Ráďa má ještě brášku Kubíka, který se potýká s obdobnými zdravotními problémy.

Ráďovi by hodně pomohla změna prostředí, ve kterém by poznal nové kamarády. Velmi by to napomohlo v rozvoji jeho osobnosti. A právě proto bych mu ráda zprostředkovala pobyt na letním dětském táboře, kterého by se zúčastnil za přítomnosti asistentky. K naší smůle u nás finanční prostředky na takový tábor chybí, a proto se s prosbou o pomoc obracím na vás. Budu ráda za jakýkoliv příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě